SNĚHOVÉ LOPATKY

( počet produktů: 27 )

LOPATY NA ZIMU

 

Sněžení v zimě často ztěžuje opuštění domu nebo přístup na ulici. V takových situacích přichází na pomoc lopata na sníh, která odklízí sníh z příjezdové cesty nebo cesty k bráně. Při výběru lopaty na sníh se vyplatí investovat do hliníkového výrobku, protože je mnohem pevnější a odolnější než plastová lopata, která se může pod tíhou sněhu zlomit. Hliník je stejně jako plast lehký, takže se nemusíme obávat jeho dodatečné hmotnosti. Z důvodu hmotnosti se také vyplatí zvolit hliníkovou lopatu, která bude lehčí než dřevěná.

 

Kromě materiálu a hmotnosti lopaty bychom měli věnovat pozornost i jejím dalším parametrům. Musíme také zvážit, na jakých plochách s ním budeme sníh odklízet a zda budeme odklízet sníh sami, nebo s pomocí druhé osoby. Pracovní šířka lopaty by měla být dostatečně velká, aby bylo možné odhrnout poměrně velké množství sněhu, ale ne příliš velká, jinak bychom mohli mít problémy se zvedáním lopaty.

 

Standardní sněhové lopaty jsou široké asi 35-40 cm, ale na trhu jsou k dostání i ruční sněhové pluhy široké až 80 cm. Tyto typy nářadí mohou obsluhovat dvě osoby a jsou skvělé pro odklízení sněhu z velkých ploch, například z parkoviště. Kromě šířky stojí za to věnovat pozornost také povrchové úpravě lopat. Lopaty na sníh mají nejčastěji hliníkové hrany, které usnadňují odklízení sněhu na rovném povrchu a chrání lopaty před poškozením. Dobře poslouží i jako kompaktor ledu. Kovové hrany však mohou způsobovat hluk, proto lze pro odklízení sněhu z betonových ploch zvolit lopatu s gumovou hranou.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-03
Až na delší dodací lhůtu vše v pohodě.
2024-06-03
rychlost, spolehlivost, dobře zabaleno
pixel