MARKÝZY, ZÁSTĚNY A ROHOŽE

( počet produktů: 36 )

PLOTOVÉ ROHOŽE A KRYTY - ŠIROKÁ ŠKÁLA POUŽITÍ

 


Plotové rohože a kryty jsou velmi praktickým doplňkem designu balkonu nebo terasy, stejně jako malých zahrad na sídlištích. Na jaře a v létě rádi trávíte volný čas venku a věnujete se odpočinku nebo zahradničení. Proto se vyplatí postarat se o své soukromí a oddělit se od pohledů sousedů a kolemjdoucích plotovou rohoží. Plot nebo zastřešení balkonu vám umožní relaxovat a užívat si nerušeného soukromí.

 

Zahradní výrobky tohoto typu se hodí také pro zahradní přístřešky a ploty u rodinných domů. Lze je použít k levnému stínění převislých prvků. Kromě funkce zvyšování soukromí a pohodlí plní v závislosti na ročním období i další funkce. V létě například poskytují ochranu před přílišným sluncem a v zimě před sněhem. Naopak na jaře pomáhají zabránit šíření semen a pylu. V závislosti na použitém materiálu může rohož na balkon vydržet mnoho let. V závislosti na osobních preferencích je možné ji na zimu také vyjmout a uskladnit v interiéru, odkud ji na jaře opět vyjmete a nasadíte.

 

Široká škála vzorů, barev a velikostí rohoží vám umožní vybrat si nejvhodnější výrobek pro vaše potřeby, bez ohledu na to, jak velkou plochu chcete pokrýt. Různé odstíny hnědé, šedé nebo zelené barvy rohoží zaručují, že výrobek bude ladit s jakýmkoli okolním uspořádáním. Důležitou roli hraje také výrobní materiál, a to nejen pro jeho trvanlivost, ale také pro vizuální stránku zahradního krytu. Rohože z materiálů na bázi dřeva vytvoří zcela jinou atmosféru než rohože z plastu.

 

PŘÍRODNÍ MATRACE

 

Balkonové rohože z přírodních materiálů slouží nejen jako praktické kryty, ale také jako dekorativní prvek. Tráva připomínající bambusová nebo rákosová stébla vypadá velmi efektně a skvěle ozdobí balkon nebo altán. Mají však omezenou životnost a nejhůře odolávají výrazným poklesům teploty a nadměrné vlhkosti. Proto je dobré je po skončení letní sezóny srolovat a schovat, aby přezimovaly v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Pokud se právě chystáte stěhovat nebo si jen plánujete zařídit balkon podle svého vkusu, dobrou volbou bude roční rohož na balkon z rákosu. To je vynikající volba, pokud hledáte rychlé řešení, jak se chránit před zraky ostatních lidí. Bude také dobrým štítem proti chladu, takže bude příjemné trávit čas na balkoně nebo terase i za větrného dne. Různé varianty velikostí vám usnadní přizpůsobení výrobku vašemu prostoru.

 

Potah z proutí je trvanlivější a odolnější. Vyrábí se z neoloupaných vrbových větviček a nejčastěji je k dostání v tmavě hnědé nebo rezavé barvě. Komerčně dostupné proutěné rohože mohou překvapit svou vysokou odolností a velmi velkým výběrem velikostí. Hlavní výhodou tohoto materiálu je, že proutí nevybledne, když je vystaveno intenzivnímu slunečnímu záření. Nevadí mu ani prudký déšť nebo silný vítr. Skvěle se hodí do moderních i klasických stylů domů. Sortiment zahrnuje jak nízké rohože o výšce 80 cm, tak i mnohem větší rohože o výšce 150 cm. Výběr správného produktu proto nebude problém.

 

Ještě odolnější jsou bambusové a vřesové rohože. Jsou velmi odolné, a proto jsou velmi oblíbené. Kryt plotu z vřesu pevně izoluje vnitřní prostor a skvěle vypadá. Kromě toho poskytuje dobrou ochranu proti větru a prachu, a přestože svým vzhledem připomíná slámu, její struktura je mnohem hustší. Bambus je naopak považován za nejodolnější přírodní surovinu pro výrobu rohoží a potahů. Může mít přirozenou barvu nebo může být obarvená na jinou barvu. Bambusové rohože jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, ale jsou také mnohem dražší než jiné přírodní produkty. Přírodní vzhled výrobku skvěle doplní klasicky i moderně upravené venkovní prostory.

 

PLASTOVÉ ROHOŽE

 

Alternativou k přírodním materiálům jsou zahradní rohože z plastu - mezi ně patří oblíbené PVC a technorattan. Rohože z PVC mají jednotnou strukturu, která dobře odstíní balkónové zábradlí nebo plotové pletivo od kolemjdoucích a sousedů. Naproti tomu ratanové rohože mají pletenou strukturu. Vysoká hustota vláken chrání před větrem, prachem, vlhkostí a deštěm. Maskovací rohože na ploty se dodávají také v hladkých síťových rohožích, které jsou k dispozici v mnoha barvách. Výrobky z plastu jsou dobrou volbou v případech, kdy přírodní materiály nevyhovují potřebám designu.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-14
Spolehlivá a pečlivá firma,která se opravdu stará o zákazníky. Josef Marek
2024-06-09
Rychlost dodání
pixel