MYCÍ LINKA A CHEMIKÁLIE

( počet produktů: 21 )

KARTÁČ NEBO HOUBA NA MYTÍ?

 

Pro mnoho lidí je mytí vlastního auta ideálním způsobem, jak si v sobotu odpočinout a užít si pobyt venku, zejména za pěkného počasí. Teoreticky není mytí auta nic složitého - stačí voda, tlaková myčka, dobrý šampon (vyhněte se mycímu prostředku) a nakonec vosk a suchá utěrka. Pro důkladné vyčištění vozu a různých zákoutí byste však měli zvážit, co zvolit, abyste nepoškrábali lak - kartáč nebo houbu.

 

KARTÁČ: Někteří lidé tvrdí, že kartáčem můžete auto pouze poškrábat, ale ne umýt. Pokud si nevybereš správný kartáček, skutečně se to stane. Kartáč s tvrdými štětinami z nevhodných materiálů naše vozidlo pouze poškodí. Proto při rozhodování o kartáči na mytí vozu musíme především zvolit takový, který má měkké a husté štětiny - nejlépe z plastu. Kartáč musí být také čistý a mezi štětiny by se neměl dostat písek ani jiné částice, což se může stát například při pádu kartáče na zem. Je třeba ji pravidelně mýt, a když se opotřebuje, ztvrdne a pokroutí, je třeba ji vyměnit za novou. Často přehlížíme rukojeť kartáče - měla by být zakončena měkkým materiálem (nejlépe gumou), aby v případě chvilkové nepozornosti při čištění nepoškrábala lak vozu.

 

SPAN: Houba je nástrojem pro čištění vozu. Vkládáme do něj větší důvěru než do kartáče, ale nezapomeňte, že pokud ho zanedbáme, může poškodit karoserii našeho vozidla. Houba musí být především čistá; po každém použití nebo upuštění na zem se musí důkladně umýt. Porézní povrch houby je plný malých otvorů, kterými snadno proniká prach a písek. Proto nezapomeňte houbu často oplachovat i při mytí vozu - nejlépe v samostatném kbelíku k tomu určeném.

 

Běžnou a ceněnou alternativou kartáčů a houbiček jsou výrobky z mikrovlákna. Ty mohou mít podobu houby nebo rukavice.

 

CAR HOOVER

 

Vysavač je nezbytnou součástí vybavení domácnosti i automobilu. Pokud neradi používáte vysavače, které jsou k dispozici v myčkách, stojí za to zvážit jejich koupi. Některé vysavače navíc nabízejí funkci praní čalounění, kterou lze provádět pomocí páry nebo pracího kartáče. Při výběru vysavače do auta je dobré zvolit akumulátorové modely s bateriovým napájením, které se používají mnohem pohodlněji. Je také dobré, aby vysavač, který si vyberete, měl dostatečný výkon, aby vytáhl nečistoty, které jsou v různých zákoutích. K tomu jsou zapotřebí tzv. "čističe štěrbin", tj. vhodné trysky nebo jemné kartáčky. Ty lze zakoupit samostatně a stačí si jen vybrat sadu hubic a nástavců, která je vhodná pro váš model vysavače.

 

PRODUKTY PRO PÉČI O AUTO

 

Při výběru autokosmetiky pro čištění karoserie, čalounění, obrazovek nebo jiných povrchů ve vozidle je důležité sledovat složení, aby nedošlo k poškození ošetřovaných prvků. Lesklé utěrky na palubní desku by měly neutralizovat elektrostatické pole a zároveň zabránit opětovnému usazování prachu. Použitá čisticí kapalina nesmí být mastná nebo na bázi alkoholu, protože by mohla poškodit povrch.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-06
Spokojená
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
pixel