žebříky

( počet produktů: 7 )

ŽEBŘÍK - UŽITEČNÝ V KAŽDÉ DOMÁCNOSTI

 

Žebřík se vám bude hodit nejen při stavbě a modernizaci interiéru, ale i později při bydlení v domě. Je nepostradatelný při výměně žárovek, věšení záclon a závěsů nebo ukládání věcí do vysokých skříní a skříněk. Kromě toho, že plní svou úlohu uvnitř domu, je ideální i venku - pokud máte sad, pomůže vám při sběru ovoce ze stromů a v zimě je nezbytným nástrojem pro zavěšení světel na vánoční stromek.

 

V prodeji je několik typů žebříků, včetně dřevěných, hliníkových, sklolaminátových, ocelových nebo plastových. Hliníkové žebříky - lehké a velmi pevné, se značnou nosností, se nejčastěji vyskytují v našich domácnostech. Jsou odolné proti korozi, a proto jsou vhodné nejen pro práci v interiéru, ale i ve venkovním prostředí. Je však třeba mít na paměti, že je nesmíte používat pro elektrické práce, protože hliník je elektricky vodivý. Pro elektrikářské práce se doporučují žebříky ze skelných vláken. Jsou velmi pevné, lehké a odolné vůči povětrnostním vlivům. Plastové žebříky - jinak známé jako skládací stoličky nebo štafle - jsou malé, levné a stabilní. Vzhledem k jejich malým rozměrům je lze šikovně schovat do skříně nebo do výklenku mezi skříní a stěnou a zakrýt závěsem.

 

Podle způsobu použití se rozlišují výsuvné žebříky, štafle a kloubové žebříky. Výsuvné žebříky jsou stabilní a pohodlné a používají se hlavně uvnitř domu k úklidu a drobným opravám. Naproti tomu přístavné žebříky se většinou používají pro práce ve výškách a často jsou teleskopicky výsuvné, což dále rozšiřuje rozsah prováděných prací. Kloubové žebříky lze "zlomit", aby se dosáhlo co nejlepší polohy - používají je především stavební týmy.

 

NA CO SE ZAMĚŘIT PŘI NÁKUPU ŽEBŘÍKU

 

Při nákupu žebříku je důležité zkontrolovat, zda splňuje požadovanou normu EN 131-2, která definuje nejdůležitější technické parametry pro tento typ nářadí. Totéž platí pro stupínky, tzv. stoličky. Pozornost je třeba věnovat také maximálnímu zatížení konstrukce, které by mělo být alespoň 150 kg - tento požadavek platí pro velké i malé žebříky. Pokud je zvolen hliníkový žebřík s více příčkami, neměly by spoje mezi jednotlivými příčkami způsobovat žádné riziko poškození nebo rozdrcení. Totéž platí i pro povrch žebříku, který musí být hladký a bez otřepů a ostrých rohů, o které se lze snadno zachytit a zranit. Abyste se vyhnuli uklouznutí ze schůdku žebříku, je vhodné se podívat, zda má plošina jemné kovové drážky pro lepší přilnavost. Důležitou roli hraje také šířka příček, která nesmí být užší než 25 mm.

 

ŽEBŘÍK PRO PRÁCI NA ZAHRADĚ

 

Při plánování nákupu žebříku pro práci na zahradě je třeba přizpůsobit typ žebříku úkolům, které se mají provádět. Pro stříhání keřů a živých plotů je nejlepší žebřík, který lze umístit podél rostlin ve správné výšce vzhledem k tvarovaným keřům - dobře se tedy hodí oboustranný žebřík. Pokud si vyberete verzi s pevnou plošinou, získáte při stání větší stabilitu, ale bude náročnější ji přemístit. Při čištění okapů je vhodné zvolit jednostranný žebřík nebo u patrových budov oboustranný žebřík s výškově nastavitelným nástavcem. Pro řezání stromů se hodí oboustranný žebřík a pro vyšší stromy je nejlepší zvolit třídílný žebřík s nastavitelnou výškou.

IdoSell Trusted Reviews
4.68 / 5.00 480 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-08-28
Vše ok.
2024-08-26
spokojenost
pixel