HADICE A OHEBNÉ PŘÍPOJKY

( počet produktů: 10 )

Hadice jsou nezbytnou součástí vodovodního systému. Jsou příslušenstvím potřebným mimo jiné k připojení pračky nebo myčky nádobí. V prodeji jsou hadice na teplou nebo studenou vodu. Vodovodní hadice umožňují připojit k vodě nejen domácí spotřebiče, ale také umyvadla nebo vanové baterie. Jsou ohebnější než trubky, a proto je lze snáze umístit do úzkých výklenků a rohů, např. za pračku. Vyznačují se vysokou těsností a odolností vůči vodě a vysokému tlaku.

 

Při připojování pračky nebo myčky nádobí k přívodu vody je nejlepší volit vysoce flexibilní hadice z polypropylenu. U nich lze hadici libovolně ohýbat a lze ji skrýt ve vestavbě nebo skříni. Tím se ušetří místo a místnost získá estetický vzhled, který nemohou kazit vyčnívající části vodovodního potrubí. Montáž gumové hadice je velmi jednoduchá a rychlá, takže se jedná o další úsporu času. Odvodňovací hadice jsou také často vybaveny praktickými závěsy, které umožňují zavěšení hadice do zadní části přístroje. To umožňuje lépe využít volný prostor.

 

Připojovací hadice pro teplou a studenou vodu jsou vyrobeny z nerezové oceli. Mají také poniklované mosazné krytky. To znamená, že je zaručena dlouhá životnost a odolnost proti korozi. Tyto hadice jsou pružné a roztažitelné, což usnadňuje instalaci systému bez obav o jeho trvanlivost. Vodovodní hadice jsou obvykle vyrobeny z kovového gumového opletu. Vlnitá hadice pro vodovodní baterie se vyznačuje velmi vysokou trvanlivostí a odolností vůči vodě. Vlnění navíc zpevňuje strukturu hadice a činí ji hustší. U hadic je důležitý také typ spony na konci hadice, který určuje těsnost spojení. Doporučují se zejména křížové svorky složené ze tří segmentů.

 

Při výběru hadice je třeba zohlednit také její délku - neměla by být příliš krátká a těsná, protože pak by mohlo dojít k netěsnosti instalace. Zároveň by hadice neměla být příliš volná, protože by se tím zkrátila její životnost. A pamatujte - čím menší je prostor, tím pružnější by měla být hadice. Ideální volbou pro malé prostory je kolenová hadice, která umožňuje pračku po instalaci co nejvíce posunout.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
2024-06-06
Spokojená
pixel