ZBRANĚ A POSTŘIKOVAČE

( počet produktů: 26 )

Zahradní zavlažovače jsou součástí zavlažovacího systému, který dodává plodinám správné množství vody. To je optimální způsob zalévání květin, keřů, bylinek a zeleniny. Jejich úkolem je usměrňovat tok vody do určité oblasti a díky nim lze zavlažovat i ty nejrozsáhlejší plochy. Zavlažovače se liší velikostí, rozsahem, způsobem provozu a systémem připojení. S výběrem nejvhodnějšího příslušenství tak není žádný problém. Automatické zavlažování ušetří spoustu času, který by bylo nutné věnovat ručnímu zavlažování. Stačí se postarat o jejich správné umístění a poté je uvést do provozu. Způsob fungování zavlažovačů lze nastavit, takže máme možnost přizpůsobit je typu a potřebám rostlin, které mají zavlažovat.

 

TYPY POSTŘIKOVAČŮ

 

Při výběru správného modelu zavlažovače je nejdůležitější určit zavlažovanou plochu a typ přítomných rostlin. Pokud máte velkou plochu, doporučujeme zakoupit několik zavlažovačů a vytvořit kompletní zavlažovací systém. Kromě toho je důležitý také typ postřikovače, v prodeji jsou mimo jiné. K prodeji jsou k dispozici postřikovače s klapkou, kyvadlové, výsuvné, rotační a statické.

 

kruhový zavlažovač - ideální pro půlkruhové pozemky, jeho plocha pokrytí je kruhová a lze jej použít k šetrnému zavlažování rostlin.


výsuvný postřikovač - usnadňuje sečení, protože se po skončení zasune do země.


Oscilační zavlažovač - je určen pro čtvercové nebo obdélníkové zahrady, je ideální pro trávu, protože má obvykle velký dosah; je však třeba mít na paměti, že tento typ zavlažovače je vždy nepovrchový model, ale je mobilní - lze jej libovolně přemisťovat.


Kmitavý zavlažovač - podobně jako kyvadlový zavlažovač je tento ideální pro okrasné květiny, protože je zalévá jemně a rovnoměrně.


pulzující postřikovač - jedná se o kombinaci oscilačního a rotačního modelu s rozsahem 30 až 360°, takže si můžete nastavit, kterou část postřikovače chcete zavlažovat.


mávkový postřikovač - podobně jako pulzující model umožňuje zvolit oblast úseku, který má být zavlažován.


statický postřikovač - dobře funguje pro přesnější zavlažování větším množstvím vody.

 

Při budování vlastního zavlažovacího systému se vyplatí zvolit více než jeden model zavlažovače, abyste zajistili optimální zavlažování rostlin bez rizika vynechání některých oblastí.

 

VÝBĚR PISTOLE NA ZAHRADNÍ HADICI

 

Zahradní hadice se používá k zalévání, ale samotná hadice nestačí k tomu, aby bylo zalévání účinné a bezpečné pro pěstované rostliny. Velmi důležitým prvkem je tryska na zahradní hadici zvaná pistole, která rozvádí vodu, zvyšuje tlak a přizpůsobuje způsob zavlažování rostlinám. Na výběr jsou dva typy pistolí - zahradní pistole nebo tryska na zahradní hadici. Pouhé zalévání hadicí by mohlo vést k poškození choulostivějších rostlin. Tomu se vyhnete připojením trysky nebo pistole k hadici. Tryska na zahradní hadici je velmi jednoduchý kus s otočnou koncovkou. Na druhou stranu je pistole složitějším zařízením, u kterého můžete nastavit nejen sílu, ale také typ spreje. Oba typy trysek mohou být vyrobeny z kovu nebo plastu.

 

Pokud nemáme specifické požadavky, postačí nám tryska. Jejími výhodami jsou jednoduchost, mnohem nižší hmotnost a rozměry a účinnost - tryska se zřídkakdy zasekne nebo netěsní. Je však třeba mít na paměti, že umožňuje regulovat pouze sílu vodního proudu. Univerzálnějším řešením by byla stříkací pistole s vyměnitelnými tryskami nebo otočným knoflíkem pro změnu typu stříkání a často i jeho síly. Plastové trysky na zahradní hadice jsou lehčí a skladnější. Lákají také svou nízkou cenou, ale může být nutné je často vyměňovat, protože plast praská a netěsní. Kovové díly jsou naopak mnohem odolnější a jejich selhání je méně pravděpodobné. Jsou však mnohem těžší, takže dlouhodobá práce s nimi vyžaduje přestávky.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-06
Spokojená
2024-06-03
rychlost, spolehlivost, dobře zabaleno
pixel