POSTŘIKOVAČE

( počet produktů: 3 )

Zahradní postřikovač je zařízení, které slouží jako pomocník při ochraně rostlin před škůdci. Jejím úkolem je rozvádět po zahradě přípravky na ochranu rostlin, které je chrání před škodlivým hmyzem a škůdci a v případě tekutých hnojiv zajišťují lepší růst. V prodeji je několik typů postřikovačů. Základním typem jsou ruční modely, které se vyznačují malými rozměry a malou kapacitou, ale také velkým pohodlím při používání. Tyto typy postřikovačů jsou ideální pro malé zahrady nebo rostliny v květináčích. Ovládají se jednou rukou a umožňují jednorázové postříkání malé plochy.

 

Větší kapacitu než ruční postřikovače mají ramenové postřikovače, které jsou ideální pro hnojení záhonů, trávníků a plodin. Jejich objem se obvykle pohybuje mezi 3 a 12 litry. Při použití se nosí na jedné ruce a ovládají se druhou rukou. Ramenní postřikovač je tlakový model, stejně jako model na vozíku, který má profesionálnější určení. Používá se pro pokročilé práce na velkých plochách, jako jsou veřejné parky nebo trávníky hřišť. Jejich objem je podstatně větší, od 60 do 90 litrů. Postřikovače na vozíku mohou být v ručním a elektrickém provedení. Zajímavým zařízením je batohový postřikovač, který se nosí na zádech, aby se zvýšilo pohodlí při postřiku. Objem batohového postřikovače se pohybuje mezi 12 a 20 litry. Jsou k dispozici jako ruční model, model se spalovacím motorem nebo model napájený z baterie. Při nákupu postřikovače je třeba věnovat pozornost jeho kapacitě, která hraje velmi důležitou roli. Kapacita určuje především to, jak velkou plochu lze postříkat bez přerušení práce. Větší kapacita však s sebou nese také vyšší hmotnost. Plastové postřikovače proto nejsou vhodnou volbou pro osoby s drobnou postavou nebo nízkou fyzickou silou. Postřikovač by měl být také přizpůsoben postřikované ploše. Malý ruční postřikovač se na velké zahradě nehodí, protože jeho naplnění bude trvat déle než samotná práce.

 

Při rozhodování o koupi tlakového postřikovače věnujte pozornost jeho trysce, nejlépe by měla být vyrobena z mosazi - nebude se pokrývat rzí. Se správnou tryskou můžete zabránit ucpání odtoku vodním kamenem nebo jinými usazeninami. Zahradní postřikovače jsou k dispozici jako ruční modely, stejně jako modely poháněné akumulátorem nebo naftou. S ručními verzemi se lépe manipuluje, jsou mnohem lehčí a lze je také samostatně přenášet na různá místa. Nemusí se nabíjet, tahat za sebou kabely ani doplňovat palivo.

 

Naproti tomu elektrický nebo benzínový postřikovač bude nepostradatelným nástrojem při práci na velké ploše, při které by bylo ruční mačkání čerpadla velmi namáhavé. Tyto modely jsou hlučnější a těžší, ale díky automatickému čerpání vody nabízejí vysokou úroveň komfortu.

 

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-09
Rychlost dodání
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
pixel