ZAHRADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

( počet produktů: 17 )

Zahradnický drát se výborně hodí k upevnění rostlin na sloupy, pergoly a podpěry. Zahradnický drát je tenký a obvykle potažený vrstvou pružného a ohebného plastu, který na dotek připomíná gumu. Tím je drát chráněn před korozí, kterou by mohla způsobit vlhkost a měnící se povětrnostní podmínky. Ochranný drát také chrání rostlinu před poškozením samotným drátem. Při upevňování větších a těžších rostlin je nejlepší zvolit silnější drát s pěnovým povrchem - pak máte jistotu, že upevnění nepoškodí choulostivé části rostliny.

 

Zahradní dráty pro rostliny se dodávají v různých tloušťkách, délkách a povrchových materiálech. Díky tomu si můžete vybrat nejvhodnější výrobek podle toho, kde se bude používat - na zahradě, na dvorku nebo při péči o rostliny v květináčích. Běžně používaný plochý zahradnický drát je určen nejen ke znehybnění pěstovaných rostlin a sazenic, ale s oblibou jej používají také květináři k tvorbě kytic a vazeb. Zeleně zbarvený drát se navíc dobře maskuje a zůstává nepovšimnut, takže nenarušuje květinovou kompozici.

 

ZAHRADNÍ RUKAVICE - NEZBYTNÁ OCHRANA RUKOU

 

Při práci na zahradě je dobré zajistit si odpovídající ochranu rukou. Se zahradními rukavicemi se vyhnete bolestivým škrábancům i špinavým rukám. Snadno lze zpracovat i pichlavé nebo žahavé rostliny, jako jsou bodláky, kopřivy nebo růže. Zahradní rukavice mají třídu ochrany II - to znamená, že chrání před mechanickým poškozením, jako je poškrábání nebo pořezání.

 

V závislosti na typu prováděné práce jsou k dispozici různé modely zahradních rukavic. Pokud například hrabete listí, je nejlepší model s otevřenými hroty a zesílenou vnitřní částí, která zabraňuje vzniku otisků prstů. Díky absenci špiček prstů a vzdušné vnější části se ruka při práci nepotí. Stejně tak je důležitý i materiál rukavic - pro pletí zahrady je nejlepší zvolit gumové nebo bavlněné rukavice s pogumovaným povrchem. Při úklidu zahrady a zametání listí do pytlů je vhodné zvolit rukavice potažené latexem, které ochrání vaše ruce před pořezáním ostrými větvičkami. Pokud pracujete v půdě, vyberte si zahradní rukavice s vysokou odolností proti oděru, které jsou vhodné pro mokrou půdu a pletí - ideálně model s polyuretanovým povrchem. Velmi důležité jsou také správné rukavice, které nesmí být ani příliš velké, ani příliš malé, protože práce v nich by byla nepohodlná a obtížná.

 

Zajímavou novinkou na trhu jsou zahradní rukavice s drápy, které mohou účinně nahradit některé nedostatečně velké zahradní doplňky. Jejich charakteristickým rysem jsou drápovité podložky z odolného plastu ABS. Jsou užitečné zejména při odstraňování drobného plevele nebo čištění záhonů a jejich používání je velmi pohodlné.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-06
Spokojená
2024-05-28
Doporučuji, i když jde o polskou společnost, tak rychlé a férové jednání.
pixel