ZAMETACÍ STROJE A KARTÁČE

( počet produktů: 33 )

Klasická košťata jsou stále nejoblíbenější, přestože se je snaží nahradit zahradní zametače, vysavače listí a další moderní přístroje. Koště je úklidový nástroj, který vám umožní rychle uklidit příjezdovou cestu, dvůr nebo ulici. Štětiny zametacího kartáče by měly být při přitlačení kartáče k zemi dostatečně pružné, ale ne trvale deformované. Délka rukojeti by měla zajistit pohodlnou práci, stejně jako úhel hlavy vůči zemi.

 

TYPY ZAMETACÍCH STROJŮ

 

Březový smeták - skládá se ze svázaných březových větviček. Může být připevněno k tyči nebo může být samostatnou jednotkou. Jeho výhodou je nízká cena a vysoká odolnost. Hladké větvičky dobře zametají nečistoty z malých ploch, jako jsou schody, příjezdové cesty a obrubníky. Nevýhodou je estetický vzhled nástroje, který vypadá primitivně.


Čiroková metla - je vyrobena ze zpevněné slámy, má provazový výplet a drátěnou ochranu. Je lehké a šikovné na používání, vhodné například na zametání písku a listí a na zametání dlaždicových podlah v domácnosti. Jeho nevýhodou je malá pracovní plocha nástroje.


Pouliční smeták - má syntetické štětiny a širokou pracovní plochu. Je určeno nejen k zametání ulic, ale také chodníků, dvorů, podlah v továrnách, dílnách a dalších cementových povrchů. Umělé štětiny jsou tuhé, odolné proti pomačkání a neabsorbují vlhkost, což je při čištění venkovních povrchů velmi důležité. Dobře zametá drobné i větší nečistoty z nerovných a drsných povrchů.


Kokosový kartáč - zametací kartáč s čisticí částí z kokosových vláken. Používá se k zametání povrchů v náročných podmínkách, jeho pracovní plocha je odolná proti trvalé deformaci. Doporučuje se zejména k zametání teras a dalších ploch kolem domu, které byly vyloženy kameninou, panely apod.


Košťata z přírodních vláken - obvykle se používá směs koňských žíní a polypropylenových vláken. Kartáče s přírodními štětinami jsou dražší a jsou vhodnější pro choulostivé povrchy.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Vše v naprostém pořádku!
2024-06-12
Dobrý
pixel