TECHNICKÉ HADICE

( počet produktů: 7 )

Technické hadice jsou užitečné nejen pro zavlažování, ale také pro odčerpávání vody ze zatopených oblastí nebo rybníků nebo pro zavlažování průmyslových oblastí. Některé z nich mohou přepravovat i jiné kapaliny - chemické nebo potravinářské, což je možné díky jejich vysoké odolnosti vůči vysokým teplotám a kyselinám a zásadám. Jedním z typů technických hadic jsou také hasičské hadice, které jsou určeny k provozu při velmi vysokém tlaku. Sací a výtlačné hadice jsou velmi užitečné v průmyslových procesech pro přenos různých kapalin (např. šťávy nebo mléka), a to právě díky své odolnosti vůči vysokému tlaku.

 

Technické hadice jsou určeny pro speciální úkoly a v závislosti na požadavcích mají specifické vlastnosti. Mohou být odolné proti rozdrcení, ohni, mají velký průměr a dokáží obnovit svůj tvar i po stlačení těžkým závažím. Lze je použít k přepravě plynů, stlačeného vzduchu, kyselin, olejů atd. Vyrábějí se z různých materiálů, včetně plastů, jako je pryž nebo PVC, a některé hadice jsou vyztužené, aby se ještě zvýšila jejich pevnost.

 

Použitá pryž SRB je styren-butadienová pryž, která má vysokou odolnost vůči různým silám. Vlhkost, alkoholy, louhy ani kyseliny na něj nemají žádný vliv, takže se nemusíte obávat oděru nebo poškození. Na druhou stranu je nelze použít k vedení maziv nebo rostlinných olejů a je třeba je chránit před slunečním zářením a vysokými teplotami. V prodeji jsou také hadice z pryže NR/SRB, která je ideálním materiálem pro použití v potravinářském průmyslu, protože je bez zápachu a netoxická.

 

Hadice NBR vyrobené z akrylonitrilbutadienového kaučuku jsou odolné vůči olejům, tukům, alkoholům a hydraulickým kapalinám a dobře fungují při nízkých teplotách a vysokých tlacích kapalin. Odolná vůči kyselinám a dalším korozivním látkám bude hadice z EPDM - tento materiál je také odolný vůči slunečnímu záření a povětrnostním vlivům a jeho vlastnosti se nemění ani při teplotách do 130 °C. Posledním materiálem, ze kterého se technické hadice vyrábějí, je PVC - plast odolný vůči solím, olejům, zásadám a zředěným kyselinám. V jejich případě se však někdy vyžaduje opletení, aby hadice odolala vyššímu tlaku, např. stlačeného vzduchu.

 

Je velmi důležité, aby materiál konstrukce technické hadice odpovídal látce, která jí má protékat. Vyztužená technická hadice z PVC je pro septik nejlepší volbou - nepoškodí se mechanicky ani chemikáliemi, které se často přidávají do vody v septiku. Odolá i vysokému tlaku. Při čerpání čisté vody ze studny je naopak nutné použít dvě hadice: sací hadice dopravuje kapalinu od zdroje k čerpadlu a výtlačná hadice ji přivádí na místo určení.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
2024-06-03
rychlost, spolehlivost, dobře zabaleno
pixel