PLYNOVÉ HOŘÁKY

( počet produktů: 4 )

KARTUŠE - NEZBYTNÁ SOUČÁST VYBAVENÍ PRO KEMPOVÁNÍ S BATOHEM

 

Kartuše je turistická jednorázová nádoba na plyn. Pokud používáte plynový vařič při kempování nebo rádi trávíte dovolenou daleko od civilizace a v blízkosti přírody, bude kartuše vařič vaším nepostradatelným společníkem na cestách. Kartuše je třeba vybírat podle typu cestovního sporáku, který máte. Pokud však o koupi teprve uvažujete, vyplatí se zvážit různé typy kartuší a vybrat si tu, která je nejvhodnější k použití a která bude mít na váš sporák nejúčinnější účinek.

 

Nejoblíbenější a nejpoužívanější jsou kartuše se závitem, které splňují normu EN 417 - cennou informací je, že všechny kartuše se závitem dostupné na trhu se hodí pro jakýkoli typ turbovařiče se závitem, bez ohledu na výrobce. Tyto kartouny mají speciální ventil, který umožňuje jejich odpojení a několikanásobné přenášení samostatně. Dostupné kapacity jsou přibližně 100 g, 250 g a 450 g.

 

Dalším typem jsou propíchnuté kartuše, jejichž způsob připojení hořáku a vařiče může být poněkud těžkopádný, proto se v turistice používají jen zřídka. Nádoba je vybavena speciálním ventilem, který po odpojení zařízení zablokuje průtok plynu. Na druhou stranu se zásobníky Push-in dodávají v kapacitách 240 g a 450 g.

 

PLYNOVÉ HOŘÁKY

 

Plynové hořáky jsou užitečnými spotřebiči v každé garáži a na stavbách. Jejich účelem je dosáhnout vysokých teplot spalováním paliva - propan-butanu nebo butanu. V závislosti na trysce připojené k hořáku může dosahovat teplot od 350 do 1300 °C. Jsou skvělé pro svařování těžkých kovů, řezání kovů a pájení. Odpovídající vysoké teploty se dosahuje spalováním směsi acetylenu a kyslíku, která vychází z trysky hořáku. Střešní hořáky mají různé provozní teploty, takže je lze přizpůsobit svařovaným materiálům, kterými je střecha pokryta. Pájecí hořáky jsou lehké a praktické, takže usnadňují práci v dílně, při kutilských pracích nebo opravách vozidel. Mikropalovače jsou velmi užitečné při opravách malých součástí. Existují také opalovací soupravy s vyměnitelnými hroty pro pájení, svařování a opalování, což z nich činí velmi univerzální zařízení.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-09
Rychlost dodání
2024-06-06
Spokojená
pixel