KLÍČE

( počet produktů: 18 )

KLÍČE - ZÁKLADNÍ NÁŘADÍ V DÍLNĚ

 

Klíče jsou nářadí, bez kterého by každá dílna byla k ničemu. Bez nich nelze provést žádnou opravu. V prodeji je široká škála klíčů, které jsou navrženy tak, aby dosáhly i na ty nejskrytější šrouby.

 

Nejklasičtější jsou otevřené klíče, které se používají k vyšroubování šroubů se šestihrannou hlavou. Vyrábějí se v různých velikostech, ale zdaleka nejčastěji se používají klíče velikosti 8, 10 a 13. Tyto typy klíčů jsou oboustranné a na svých koncích mají podobné velikosti, např. 8 a 9. Jednou z jejich variant jsou kombinované klíče, které mají na jedné straně klíč a na druhé straně očkoplochý klíč - oba klíče mají stejnou velikost. Díky 12bodovému hrotu lze vyšroubovat prakticky jakýkoli šroub, aniž by došlo k jeho poškození.

 

Nástrčné klíče (známé také jako očkové a nástrčné klíče) mají vyměnitelné hroty pro povolování šroubů, které jsou nasazeny na speciálním knoflíku. Rukojeť těchto klíčů může být rovná nebo zahnutá a rukojeť má ráčnu, která se posouvá nezávisle na výměnném bitu, což umožňuje rychlé vyjmutí šroubů. Na trhu jsou k dispozici také momentové klíče, které umožňují vyšroubovat utažené šrouby i těm, kteří nemají velkou sílu.

 

Velmi oblíbené jsou imbusové klíče. Ty, které mají tvar písmene L, se používají k povolování a utahování šroubů pouze jedním koncem. Existují také imbusové klíče ve tvaru písmene Z, jejichž oba konce slouží k povolování a mají různé velikosti. Konec imbusu má šestihranný tvar a zasouvá se do šroubu stejné velikosti.

 

Zejména hákové klíče jsou určeny pro automobilový průmysl. Horní část čelisti je pohyblivá a zakončená háčkem. Vroubkovaná čelist umožňuje vyšroubovat šrouby se zaoblenými konci, které by nebylo možné zachytit běžným klíčem.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Vše v naprostém pořádku!
2024-06-03
rychlost, spolehlivost, dobře zabaleno
pixel