Účinné čištění a mytí povrchů - naše rady

2023-09-25
Účinné čištění a mytí povrchů - naše rady

Nedají vám spát obtížně odstranitelné skvrny? Buďte si jisti, že máme prostředky, které to zvládnou! V tomto článku se dozvíte, jaké příslušenství použít a jak překonat i ty nejodolnější nečistoty, které se objevují v různých částech vašeho domu a bytu. Zveme vás k dalšímu čtení!

Články pro čištění a vytírání podlahy

Začněme s podlahou! Té věnujeme největší pozornost, protože se nejvíce špiní. Na podlaze se usazuje prach, špína z bot a zvířecí chlupy. Výběrem správných hadříků a houbiček a dalšího příslušenství se o ni budete moci dobře postarat.

Rohožka je nezbytnou součástí každé domácnosti. Zachycuje nečistoty z bot a chrání podlahu před ještě větším znečištěním. Je to jistě doplněk, který vám pomůže udržet pořádek. Podobnou roli bude plnit i odkapávač na boty - pokud si ho vyberete do předsíně, ušetříte si další úklid! Žádné mokré skvrny, žádné odpadky, žádný písek... Jsme o tom přesvědčeni!

Určitě se vám budou hodit potřeby pro úklid a vytírání, jako je koště a mop. Samozřejmě je mnohem rychlejší, pohodlnější a důkladnější vysávat, ale koště a smetáček se hodí v každé domácnosti (a zejména venku). Jsou skvělé pro rychlý úklid, když se něco vylije, a nemusíte je zapojovat do zásuvky!

Dalším nepostradatelným příslušenstvím je mop. Vybírat můžete z mnoha modelů, přičemž mezi nejoblíbenější patří provázkové mopy, ploché mopy a parní mopy. Provázkový mop je nejjednodušším řešením - každý ho už někdy doma měl. K jeho použití potřebujete kbelík se systémem, který umožňuje vyždímat přebytečnou vlhkost.

Mnoho lidí považuje plochý mop za pohodlnější. Skvěle se hodí na rovné povrchy a dosáhne do každého zákoutí, dokonce i pod skříň nebo pohovku. Snadněji se také čistí - podložku stačí hodit do pračky. Stejně jako ten šňůrový však vyžaduje kbelík se systémem na odstraňování přebytečné vody.

Nejmodernějším a nejúčinnějším řešením jsou parní mopy. K dispozici jsou jak akumulátorové modely, tak ty, které musíte zapojit do zásuvky. Stojí o něco více než dříve zmíněné modely, ale jejich nespornou výhodou je, že k úklidu používají pouze ohřátou vodu. Jedná se o mimořádně účinný výrobek!

Čistící utěrky a houbičky

Úklid nekončí u podlahy - čištění a vytírání se týká i ostatních povrchů! K jejich čištění jsou ideální utěrky a houbičky - samozřejmě ve dvojici s vaším oblíbeným účinným čisticím prostředkem.

Čisticí houbičky se nejlépe hodí k čištění koupelen a zařizovacích předmětů, ale i pracovních desek a kuchyňských spotřebičů. Stačí osvědčené čisticí mléko a pár tahů a znečištěný povrch bude opět zářivý. Houbičky jsou také nejlepším řešením pro mytí nádobí. Rychle se zbaví nečistot, které nelze umýt v myčce. Samozřejmě je vhodné je používat ve dvojici s prostředkem na mytí nádobí, který účinně odstraňuje mastnotu a zaschlou nebo připečenou špínu.

Neméně užitečné jsou i utěrky. Jsou nepostradatelné pro všechny, kteří dávají přednost rychlému otření v koupelně a kuchyni před drhnutím. Hadříky si se špínou poradí stejně dobře a to, zda zvolíte hadříky nebo houbičky, záleží pouze na vašich preferencích. Je však třeba říci, že hadříky jsou rozhodně lepší na leštění. Houbička si se špínou poradí, ale je to právě hadřík, který dodá povrchům lesk.

Čistící utěrky jsou také nezbytným doplňkem při odstraňování prachu. Sáhněte po antistatických výrobcích - jsou ideální pro alergiky, snižují usazování prachu na nábytku a sbírají ho, aniž by ho zvedaly do vzduchu. V kombinaci se správným přípravkem jistě sníží usazování prachu na různých površích.

Hadříky a houbičky samozřejmě nejsou jediným příslušenstvím potřebným při úklidu. Na větší nečistoty se budou hodit drhnoucí kartáče. Silně znečištěné podlahy, dlaždice nebo jiné povrchy, na kterých se usazuje vodní kámen, jsou místa, kde můžete vyzkoušet jejich účinnost. Spolehlivě si poradí i se špínou, se kterou by si jiné příslušenství neporadilo, například po renovaci.

Na konci čištění použijte gumu na sběr vody, abyste odstranili zbytky vody a čisticích prostředků. Stačí pár tahů a budete se moci opět těšit z čistého a lesklého povrchu.

Vyplatí se používat čisticí prostředky?

Bez správných čisticích prostředků nemůže žádné příslušenství poskytnout požadované výsledky. Čistící mléko, čistič podlah nebo sprej na prach jsou základem. S ohledem na dobro planety se vyplatí zvážit i čisticí prostředky bez chemických látek nebo dokonce vlastní výroby. V ničem si nezadají s běžnými čisticími prostředky a vykazují podobnou účinnost. Vlastní čisticí prostředky si můžete vyrobit z produktů dostupných v každé domácnosti, jako je jedlá soda, ocet nebo kyselina citronová.

K čištění jakéhokoli povrchu v domácnosti budete potřebovat příslušenství. Různé čisticí a mycí prostředky jsou vaším levným a účinným spojencem v boji i s tou nejodolnější špínou. Vyplatí se mít je vždy po ruce!

Zobrazit další položky z září 2023

Doporučené stránky

silikonová pryž pro sběr vody 59 cm

silikonová pryž pro sběr vody 59 cm

454,00 Kč brutto2270 bod.
odkapávač na boty 60x40 cm

odkapávač na boty 60x40 cm

132,00 Kč brutto660 bod.
odkapávač na boty 45x30 cm sada 3 ks.

odkapávač na boty 45x30 cm sada 3 ks.

259,00 Kč brutto1295 bod.
koberec metla drátěný šlehač

koberec metla drátěný šlehač

69,00 Kč brutto345 bod.
naběračka na vodu 5l

naběračka na vodu 5l

293,00 Kč brutto1465 bod.
IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-14
Spolehlivá a pečlivá firma,která se opravdu stará o zákazníky. Josef Marek
2024-06-12
Dobrý
pixel