Jaký domácí alarm zvolit? Nejlepší návrhy

2022-12-09
Jaký domácí alarm zvolit? Nejlepší návrhy

Pocit bezpečí ve vlastních čtyřech koutech je k nezaplacení. Chcete-li se postarat o sebe, své blízké a všechen svůj majetek, vyplatí se sáhnout po domácím alarmu. Jaké vybavení byste si ale měli vybrat? Který model byste si měli vybrat? Jaký je nejlepší alarm pro rodinný dům? Zde je několik návrhů!

Alarm pro rodinný dům nebo dodatečná ochrana

Existují různé způsoby zabezpečení domu proti zlodějům. Vnější rolety, přídavné zámky nebo dokonce dveře chráněné proti vloupání jsou sice dobré možnosti, ale bohužel nemusí stačit. To platí zejména v případě, že jste na delší dobu pryč a váš domov se nachází na odlehlém místě. Existuje však způsob, jak se s tím vypořádat.

Dobrým krokem je poplašný systém proti vloupání a loupežím neboli SSWiN. Co je to za systém? Je velmi jednoduchý - skládá se ze zařízení, která detekují a oznamují pokus o vniknutí do chráněného prostoru, tj. do domu nebo na pozemek. Systém, který takovou aktivitu rozpozná, reaguje světelným nebo zvukovým signálem nebo oběma najednou. Ty se nejprve dostanou na ústřednu a poté k vlastníkovi chráněného majetku.

Tyto systémy představují vynikající a kompletní způsob, jak zajistit bezpečnost vašeho majetku. Mohou být kabelové nebo bezdrátové a obvykle se skládají z ústředny, detektorů, sirén a klávesnic.

Jaký domácí alarm zvolit?

Poplašný systém proti vloupání a loupeži rozhodně postačuje k ochraně budovy pro jednu rodinu. Poskytuje třetí stupeň zabezpečení (podle vyhlášky Ministerstva vnitra a správy), který by měl být splněn ochranou peněžních hodnot držených a přepravovaných například podnikateli.

Takové zařízení si proto poradí s takovými situacemi, jako jsou:

  • otevření dveří a oken chráněného objektu,
  • pohyb v chráněném prostoru,
  • útok na zařízení a zranitelná místa.

Takové zařízení se hodí jako alarm pro rodinný dům a je ideální pro ochranu během cesty, dovolené nebo jiné nepřítomnosti.

Domácí alarm: bezdrátový nebo kabelový?

Systém SSWiN i jiné poplašné systémy se skládají z mnoha komponent, které je třeba vzájemně propojit. Jen tak budou plnit svou funkci a chránit budovu před nepovolanými návštěvníky. V této souvislosti je důležité zvolit soupravu se správnými parametry.

Drátový domácí alarm představuje určitou výzvu, protože všechny součásti sady by měly být vzájemně propojeny. Pokud máte velký dům, mohou být kabely procházející všemi místnostmi těžkopádné. To je možné, pokud se teprve chystáte stavět dům nebo jste právě začali: pak můžete umístit nevzhledné kabely do stěn nebo pod omítku. V již dokončené budově je instalace takového systému náročná. V takovém případě je lepší zvolit bezdrátové řešení.

Bezdrátový domácí alarm je bohužel dražší než alarm připojený ke kabelům, ale díky rádiové komunikaci vše funguje perfektně. Navíc je instalace levnější - není třeba vrtat, sekat... Jednoduše umístíte komponenty stavebnice na správná místa.

Alarm pro rodinný dům - komponenty stavebnice
Už víte, jaký typ domácího alarmu zvolit? Perfektní - nyní je čas poskládat jednotlivé dílky této skládačky dohromady.

Nejdůležitějším prvkem takového systému je ovládací panel. Jeho kvalita a osvědčený model jsou velmi důležité, protože na něm bude záviset účinnost celého souboru odpovědného za bezpečnost. Jeho úkolem je přijímat signály z detektorů umístěných v budově nebo na pozemku. Když řídicí jednotka zaznamená narušení prostoru, spustí poplašný signál. Ovládá se pomocí klávesnice, která je speciální. Ústředna zaznamenává události a předává o nich informace bezpečnostní firmě nebo majiteli.

Dalším prvkem jsou detektory. Z nich je signál přijímán ústřednou - kabelem nebo infračerveným signálem. Většina detektorů je vybavena snímači pohybu, které detekují změny intenzity infračerveného záření vyzařovaného jakoukoli osobou, zvířetem nebo předmětem. Neznámá intenzita těchto paprsků je přenášena do ústředny, čímž se spustí alarm.

Další součástí poplašné soupravy jsou sirény. To jsou ty, které vyvolávají poplach - pomocí zvuků, světel nebo obojího najednou. Nestačí však, když nejste doma: je třeba je připojit k systému oznámení služby a majitele. Obvykle se jedná o telefonické, rádiové nebo GSM zprávy.

Kolik stojí domácí alarm?

Na závěr ještě několik slov o ceně. Kolik stojí domácí alarm? Záleží na tom, zda se jedná o drátovou nebo bezdrátovou sadu, jak funguje, jaké má funkce a kolik má detektorů. Obvykle však ceny alarmů začínají na několika stovkách zlotých. Nezapomeňte však nešetřit na bezpečnosti - někdy se vyplatí zaplatit trochu víc za pohodlí!

Zobrazit další položky z Prosinec 2022

Doporučené stránky

IdoSell Trusted Reviews
4.69 / 5.00 490 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-09-16
Jsem spokojena. Rychlé dodání
2024-09-15
Vše v pohodě, rychlé doručení
pixel