Průvodce pro kutily - jak vybrat správné nářadí pro opravy a renovace v domácnosti?

2024-04-08
Průvodce pro kutily - jak vybrat správné nářadí pro opravy a renovace v domácnosti?

V každé domácnosti se čas od času něco porouchá a jednoduché opravy se neobejdou bez nářadí. Jsou také naprosto nezbytné pro kutily, kteří tráví volné chvíle vytvářením něčeho z ničeho. Které nářadí pro domácí opravy se vyplatí mít doma? Máme pro vás odpověď!

 

Sada nástrojů pro domácnost - co by měla obsahovat?

Každý čas od času potřebuje nářadí. Můžete je potřebovat k zavěšení nového rámu na zeď, k seřízení okna nebo při hobby kutilství. Vyrábět nejrůznější předměty a provádět drobné opravy svépomocí je záslužná činnost a je dobré si potřebné nářadí pořídit ještě před zahájením jakékoli práce. Co budete potřebovat, abyste mohli začít s domácími kutilskými pracemi?

 

Šroubováky nebo imbusové klíče

Jedním z klíčových nástrojů v každé domácnosti je šroubovák. Právě s ním můžete zašroubovat chybějící šroub nebo upravit upevnění skříně. Je dobré mít sadu šroubováků, abyste si poradili s různými velikostmi šroubů a bitů. Alternativou nebo doplňkem šroubováků budou imbusové klíče různých velikostí. Ty zajišťují stabilní spojení se šroubem a rychlou montáž, přičemž dobře fungují i v místech, která jsou pro šroubováky nedostupná. Nejsou však vhodné pro každý šroub, ale pouze pro ty s vhodným hrotem.

Kladivo

Kladivo by mělo být součástí každé domácí sady nářadí. Je to další základní věc, kterou se vyplatí mít po ruce. Bez něj se žádný kutil do práce ani nepustí. Jaký model kladiva byste si měli vybrat? Možností je poměrně dost: pro domácí použití nebo jednoduchou stavbu postačí kladivo o hmotnosti 500 gramů, ale v případě potřeby můžete svou sbírku vždy rozšířit. Například při renovaci se vám bude hodit tesařské kladivo, se kterým můžete nejen zatloukat, ale také odstraňovat hřebíky nebo drtit cihly.

 

Sada vrtaček a vrtáků

Je čas představit přístroj, který může výrazně urychlit veškeré opravy a kutilské práce v domácnosti. Vrtačka se sadou vrtáků udělá díru prakticky do jakéhokoli povrchu: ať už do zdi, když chcete pověsit obraz, nebo do krmítka pro ptáky, které jste si právě postavili. S dobrým nástrojem jsou možnosti nekonečné: můžete nasadit děrovací pilu pro vytvoření velkého otvoru, kruhový kartáč pro čištění povrchu nebo hrubý či dlouhý příklepový vrták pro stavební práce. Bez dobré vrtačky se žádná renovace neobejde!

 

Pilník

Jaký další nástroj je pro kutily nezbytný? Pilník! Tímto šikovným předmětem lze vyhladit různé povrchy. Snadno najdete modely určené na dřevo nebo kov, ale i univerzální, které postačí pro základní potřeby. Nadšený kutil jistě sáhne po sadě pilníků různých velikostí: ty mu usnadní dosažení požadovaného efektu.

Opatření

Jedná se o nepostradatelný nástroj v každé domácnosti. Pomocí metru můžeme provádět důležitá měření nejen v dílně nebo při rekonstrukci, ale i při jednoduchých činnostech, jako je nákup nových domácích spotřebičů nebo nábytku. Při výběru tohoto nástroje je vhodné zvolit robustní model - takové řešení bude fungovat za všech podmínek. Zajímavou možností je také zvolit měřidlo, které si můžete sami změřit - tato funkce se může ukázat jako užitečná.

 

Kombinace nebo kleště

Posledním nářadím pro domácí opravy, o kterém se zmíníme, jsou kleště. Jedná se o malý, ale užitečný předmět, s jehož pomocí můžete uchopit těžko uchopitelné předměty nebo ohnout či uříznout součástku. Pro speciální úkoly se mnohem lépe hodí kleště na stříhání, ale pro začátek vašeho kutilského dobrodružství budou kleště stačit.

 

Nejlepší nářadí pro domácí opravy

Kvalitní sada domácího nářadí, která se skládá z výše uvedených položek, bude dobře fungovat pro začátek kutilského dobrodružství a bude užitečná v domácnosti, kde je třeba čas od času provést drobnou opravu. Jak se bude rozvíjet vaše vášeň, sbírka se jistě rozroste, ale s takovouto sadou toho již zvládnete poměrně hodně.

Zobrazit další položky z duben 2024

Doporučené stránky

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-09
Rychlost dodání
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel