Optimální vybavení pro moderní zahradu. Nářadí usnadňující péči o zeleň a rostliny

2024-02-03
Optimální vybavení pro moderní zahradu. Nářadí usnadňující péči o zeleň a rostliny

Práce na zahradě je nejen relaxací, ale především nutností, pokud se chcete těšit z krásných rostlin. Velmi důležité je nářadí, které při péči o ně používáte. Správné vybavení může práci usnadnit a zefektivnit, což je důležité zejména v případě, že máte velkou plochu. Jaké vybavení byste měli zvolit, aby pro vás byla péče o zahradu potěšením? Odpověď naleznete v článku.

Které nářadí na údržbu zahrady se vyplatí mít?

Práce na zahradě mohou být časově náročné, zejména před sezónou a během ní. Se spoustou květin, stromů a keřů musíte vynaložit spoustu energie. Nelze však popřít, že krásná, kvetoucí zahrada na jaře a v létě a bohatá úroda na podzim mohou odměnit každou námahu. Dnes jsme pro vás připravili příspěvek, ve kterém vám představíme zahradní doplňky, bez kterých se jen těžko obejdete. Začneme základním zahradnickým vybavením a poté se budeme věnovat modernímu nářadí. Přejeme příjemnou zábavu!

Základní zahradní vybavení

Na každé zahradě, i té nejmodernější, je třeba čas od času použít ruční nářadí. Jejich používání je snadné a přináší nám pocit uspokojení a pocit dobře vykonané práce. Jaké jsou tyto nástroje? Mezi naprosté základy patří hrábě, lopata a motyčka. Hrábě jsou zahradním příslušenstvím, které se vyplatí mít v několika variantách. Měkké modely s tenkými hroty budou nepostradatelné při hrabání listí a posekané trávy, zatímco kratší kovové hrábě se hodí k zarovnávání záhonů. Pokud jde o lopatu, ta je nezbytná pro výsadbu keřů a stromů. Vyberte si robustní model, který vydrží několik let. Motyka je zahradnické nářadí, které se hodí tam, kam se lopata nehodí. S motykou můžete připravovat záhony nebo sázet menší rostliny.

Sekera a zahradnické nůžky jsou také nástroje pro údržbu zahrady, které by měl mít každý. Sekera se bude hodit při speciálních úkolech, jako je přeseknutí velké větve nebo dokonce velkého keře či stromu, zatímco zahradnické nůžky usnadní dát rostlinám požadovaný tvar. Pomohou také při stříhání malých větví.

V neposlední řadě jsou důležitým nástrojem trakaře. Trakaře vám umožní rychle a efektivně přemisťovat těžkou zeminu, rostliny nebo zahradnické vybavení, aniž byste si namáhali záda. Menší modely, které není třeba tlačit, ale lze je tahat, jsou vhodné i pro sběr plodin ze záhonů nebo ze sadu.

Moderní zahradní nářadí

Nyní je čas podívat se na elektrické nářadí, které vám ulehčí náročnější práce. Díky nim bude péče o vaši zahradu mnohem snazší! Nejdůležitějším nástrojem je jistě sekačka na trávu. Existuje mnoho různých modelů: elektrické, benzínové a akumulátorové. Vyplatí se vybrat si tu správnou variantu. Pokud potřebujete zahradu zbavit listí, budete potřebovat foukač listí. Jedná se o alternativu ke klasickým hrábím a doporučuje se pro větší plochy. Tento typ zařízení vyčistí chodník nebo trávník během několika okamžiků a ušetří vám spoustu práce!

Mezi nástroje na údržbu zahrady, které vám pomohou s péčí o zahradu, patří také motorové pily, které jsou užitečné zejména v případě, že očekáváte časté ořezávání stromů. Je však třeba zdůraznit, že kácení velkých jedinců je lepší (a bezpečnější!) nechat provést profesionály. Mezi zahradnické potřeby pro péči o rostliny patří také nůžky na živý plot. Elektrický model vám usnadní práci, zejména pokud je živý plot dlouhý. Nůžky na živý plot lze použít k rychlému a efektivnímu tvarování živých plotů: jen se ujistěte, že jste zvolili relativně lehký model.

Při jarních pracích se vám bude hodit také vertikutátor a kultivátor. S vertikutátorem rychle odstraníte z trávníku plevel a mech, zatímco kultivátor rozruší půdu a připraví ji na výsadbu. Cenným zahradním příslušenstvím je také secí stroj, který si můžete pořídit v ručním nebo mechanickém provedení. S jeho pomocí trvá výsadba jen několik okamžiků a vyplatí se pořídit, pokud plánujete větší úrodu.

Vybavení pro péči o zahradu

O trávník a rostliny je třeba dobře pečovat prakticky po celý rok. Správné zahradní příslušenství je proto velmi důležité: s jeho pomocí můžete potřebné práce provádět rychleji a snadněji. Podívejte se na nabídku Kotarbau, kde najdete mnoho ručního nářadí nebo zahradní techniky, s nimiž bude péče o váš trávník, květiny nebo rostliny skutečným potěšením.

Zobrazit další položky z Únor 2024

Doporučené stránky

zahradní hadice 4-vrstvá 1/2" 50 m

zahradní hadice 4-vrstvá 1/2" 50 m

621,00 Kč brutto3105 bod.
nastavitelné kovové hrábě 19-64 cm

nastavitelné kovové hrábě 19-64 cm

259,00 Kč brutto1295 bod.
zahradnický drát 1,6 mm x 100 m

zahradnický drát 1,6 mm x 100 m

178,00 Kč brutto890 bod.
tlakový postřikovač ruční 1 l

tlakový postřikovač ruční 1 l

80,00 Kč brutto400 bod.
kokosový kolík 180 cm x 32 mm

kokosový kolík 180 cm x 32 mm

133,00 Kč brutto665 bod.
IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Vše v naprostém pořádku!
2024-06-09
Rychlost dodání
pixel