Jaký gril koupit? Nejlepší návrhy 2022

2022-07-28
Jaký gril koupit? Nejlepší návrhy 2022

Grilování patří k povinným činnostem každého léta. Umožňuje připravit rychlé a bezproblémové jídlo pro celou rodinu, je skvělou záminkou pro setkání s přáteli a způsobem, jak si ukrátit čas. Přemýšlíte, jaký gril si koupit, aby vyhovoval vašim potřebám a očekáváním? Pokusíme se vám pomoci!

Jaký gril koupit?

Gril na dřevěné uhlí, plynový gril nebo snad elektrický gril? Možností je celá řada a každá z nich má své výhody i nevýhody. Zahradní grily se liší cenou a tím, že každá varianta vyhovuje jiným potřebám a preferencím. Jaké jsou nejoblíbenější druhy grilování?

Gril na dřevěné uhlí     

Pro dobrý začátek opravdová klasika, kterou není třeba nikomu představovat. Gril na dřevěné uhlí je zdaleka nejoblíbenějším zahradním grilem: nejen proto, že je cenově nejdostupnější, ale také proto, že dodává jídlu jedinečnou chuť. Jídlo připravené na grilu na dřevěné uhlí musí před konzumací nějakou dobu ležet na roštu, což mu dodává kouřovou, dýmovou chuť. Pokud vám jde o tuto chuť, zvolte tento typ grilu: na plynovém nebo elektrickém grilu této chuti nedosáhnete.

 

To však neznamená, že když se rozhodnete pro gril na dřevěné uhlí, zvolíte archaický, jednoduchý model. Nic nemůže být vzdálenější pravdě - na trhu najdete mnoho zajímavých modelů vybavených pozoruhodnými funkcemi. Gril na dřevěné uhlí s praktickým poklopem, model s udírnou nebo mini grilovací plochou... Možností je mnoho! Mnoho grilů na dřevěné uhlí je vybaveno teploměry a nastavitelnými průduchy, které usnadňují regulaci teploty a přípravu pokrmů. 

 

Gril na dřevěné uhlí je také lehký a snadno se přepravuje. Můžete si ho vzít s sebou na kempování nebo pěší túru a vychutnat si lahodné jídlo, ať už jste kdekoli. Výhodou je také nízká cena.

 

Mezi nevýhody jistě patří čas potřebný k zapálení grilu. Gril na dřevěné uhlí se zahřívá delší dobu, takže na správnou teplotu pro přípravu pokrmů budete muset chvíli počkat. Tento proces jistě urychlí dobrý grilovací zapalovač. Nevýhodou může být také nutnost častého čištění grilu (nejlépe po každém použití). Gril na dřevěné uhlí je typický zahradní gril: lze jej používat pouze venku.

Plynový gril       

Dalším kandidátem na nový gril je plynový gril. Jedná se o pozoruhodné řešení, jehož popularita roste. Proč?   

  • Plynový gril se velmi snadno používá,
  • se rychle zahřívá.
  • Teplotu lze snadno regulovat.

To jsou zdaleka tři největší výhody plynového grilu. Požadované teploty dosahuje mnohem rychleji než grily na dřevěné uhlí a elektrické grily. Nemusíte kontrolovat, zda a kdy se zapálí, protože grilovat můžete začít téměř ihned po zapnutí hořáku.

Hořák nebo hořáky: Plynový gril s několika zdroji tepla je ještě pohodlnější, protože umožňuje připravovat několik pokrmů najednou. A co víc: každý pokrm lze grilovat při jiné teplotě!

Plynový gril se také snadno udržuje v čistotě. Pravidelné čištění je samozřejmě nezbytné, ale v tomto případě se nepoužívají uhlíky, kaly ani popel, takže celý proces je mnohem rychlejší a příjemnější.

Plynový gril má samozřejmě i své nevýhody. Největší z nich je cena: je to zdaleka nejdražší možnost z našich návrhů. Plynový model je typický zahradní gril, který se stejně jako gril na dřevěné uhlí musí používat venku. Plynový gril přitom není tak mobilní. Můžete ho převážet, ale brát si ho s sebou na kempování asi nebude dobrý nápad.

Elektrický gril

Posledním návrhem je elektrický gril, který bude nejlepší pro ty, kteří sní o celoročním grilování. Je to jediný gril, který můžete používat doma, a nepotřebujete k němu vůbec velký prostor. V této kategorii rozhodně vítězí nad plynovými grily a grily na dřevěné uhlí.

Elektrický gril je rychlé a pohodlné řešení. Nemusíte ho rozpalovat a jeho zahřátí netrvá dlouho, protože můžete začít grilovat téměř okamžitě. Stačí ji jen zapojit. Takový gril udělá téměř vše za vás: stačí jen čas od času zkontrolovat, zda je jídlo hotové. Steak nebo hamburger se griluje rovnoměrně z obou stran, což šetří čas a nevyžaduje velkou pozornost. Ideální, když už hosté dorazili a mají hlad!

Nelze však popřít, že elektrický gril není zahradním grilem, ale spíše jeho náhražkou. Je ideální pro zimní nebo chladné dny, kdy je potřeba něco rychle připravit, ale přesto postrádá atmosféru grilování. Navíc se nejedná o velký spotřebič, takže příprava jídla pro velkou skupinu může trvat dlouho. Místo toho se jedná o velmi pohodlné a mobilní řešení, které si můžete vzít kamkoli s sebou.

Co třeba litinový kotel?

Existuje ještě jedna možnost, která může oslovit všechny milovníky venkovního vaření. Litinový hrnec je řešení, ve kterém můžete uvařit doslova cokoli! Dušené maso, polévky, zapékané pokrmy - to je jen několik možností, které stačí jen zapálit. Senzační volba pro letní večery a víkendy mimo město. Nezapomeňte si přibalit vidličky na táborák a začněte hodovat!

Doufáme, že jsme vám poradili, jaký gril si koupit. Každá možnost má své výhody a nevýhody, takže jsme si jisti, že kterýkoli model splní vaše očekávání a osloví vás.

Zobrazit další položky z Červenec 2022

Doporučené stránky

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-12
Dobrý
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
pixel