Jaké kladivo zvolit pro domácí použití? Všechny typy

2023-05-26
Jaké kladivo zvolit pro domácí použití? Všechny typy

Základní nářadí by mělo být v každé domácnosti. Šroubovák, kleště a metr jsou samozřejmě užitečné, ale kladivo je skutečně nezbytné. Pokud nechcete na každou, i tu nejmenší závadu volat odborníka, ujistěte se, že máte doma základní model. Jaké kladivo byste si měli vybrat? Odpovíme vám v následujícím článku!

Proč se vyplatí mít kladivo?

Ať už bydlíte v domě nebo v bytě, je několik doplňků, které se vyplatí mít. Domácí sadu nářadí si nelze představit bez kladiva. Je to nezbytné příslušenství pro každého kutila, ale i pro člověka, který si chce drobné opravy provádět sám. Kladivo je nepostradatelné nejen při výrobě krabic nebo poliček, ale lze ho použít i k opravě drobných závad. Můžete jím k sobě přiložit jednotlivé díly a zatlouct hřebíky, které je spojují. Bez kladiva se nic neobejde!

Jaké typy kladiv jsou k dispozici?

Konstrukce kladiva se po mnoho let nezměnila, ale objevují se modernější, elektrifikované verze. Pro domácí kutilství a jednoduché opravy však postačí klasické ruční kladivo.

Typické kladivo pro domácnost se skládá ze dvou částí: rukojeti a hlavy. Ty musí být pevně spojeny a tvořit tvar písmene T. Stojí také za to připomenout pojmenování stran hlavy: ta s plochým koncem je obuch a ta zkosená se nazývá sekáč.

Existuje mnoho typů kladiv a liší se svým použitím a konstrukcí, která však vždy vychází z výše uvedeného popisu.

  • Univerzální kladivo - jedná se o tradiční, nejjednodušší model, který je vhodný pro použití v domácím prostředí. Obvykle má rukojeť ze dřeva nebo plastu a hlavu z oceli. Obvykle váží do 2 kg.
  • Tesařské kladivo - jedná se rovněž o jeden z jednodušších modelů, který má hlavu z kalené oceli a rukojeť ze dřeva nebo plastu. Tento typ má však výrazný tvar zakončený tzv. drápy. Ty vypadají jako dvojité zuby různé délky a používají se k odtrhávání prken, odlamování dílů nebo vytahování hřebíků. Někdy je to usnadněno magnetem umístěným v hlavě.
  • Tesařské kladivo - u tohoto modelu je hlava vyrobena z tvrdého dřeva a samotné kladivo je poměrně malé. Násada má kulatý průřez a kladivo se používá k podpírání jiných nástrojů při práci se dřevem.
  • Zednické kladivo - tento typ je větší než univerzální kladiva a od ostatních modelů se může lišit i tvarem. Hlava je obvykle větší a je zakončena plochým ostřím, které je vhodné k drcení materiálů nebo přibíjení omítky. Dobře však poslouží i k zatloukání hřebíků.
  • Zámečnické kladivo - vypadá jako tradiční model a často se používá také pro práci s plechem. Pokud má být použito k bourání, mělo by vážit alespoň 10 kg.
  • Dlažební kladivo - tento model má dvě rovné plochy s tupým koncem a hlava je vyrobena z gumy nebo má gumové krytky. To vše proto, aby nedošlo k poškození dlažebních desek, do kterých je určeno bušit.

Nejsou to samozřejmě všechny modely: existují také klempířská kladiva, štukatérská kladiva, kamenická kladiva, obuvnická kladiva nebo sochařská kladiva. Každé vypadá trochu jinak a používá se k jiným úkolům.

Které kladivo si vybrat do své domácnosti?

Na trhu je k dispozici tolik různých kladiv - které si vybrat? Odpověď není jednoznačná a vše závisí na tom, k čemu kladivo potřebujete. Pokud však chcete toto příslušenství používat k příležitostným opravám nebo kutilství, bude pro vás nejlepší obyčejné tesařské kladivo, které stoprocentně splní vaše očekávání!

Navštivte náš obchod, kde najdete různé modely kladiv a dalšího nářadí. Najdete zde mnoho řešení pro každou domácnost!

Zobrazit další položky z Květen 2023

Doporučené stránky

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-06
Spokojená
2024-06-03
rychlost, spolehlivost, dobře zabaleno
pixel