Efektivní způsoby pro čištění granitového dřezu

2022-09-28
Efektivní způsoby pro čištění granitového dřezu

Jak vyčistit žulový dřez? Žulový dřez je krásný a odolný kus kuchyňského vybavení. Obáváte se, že nedostatečná péče způsobí, že vaše umyvadlo ztratí svůj půvab?

Obáváte se, že se na něm objeví těžko odstranitelné skvrny? Nebo snad nechcete trávit příliš mnoho času čištěním granitového dřezu? Nebojte se! S naším průvodcem zvládnete každý problém!

Žulový dřez - proč se vyplatí?

Již několik let jsou žulové dřezy velmi populární. Jejich věhlas je opodstatněný: jedná se o mimořádně odolné a trvanlivé výrobky, díky nimž kuchyně vypadá opravdu elegantně. Přírodní kámen je materiál, který potěší, a proto stojí za to mít ho na místě, kde trávíme hodně času. Jak ale vypadá péče o takové umyvadlo? Jak vyčistit granitový dřez? Odpovědi najdete níže.

Jak vyčistit granitový dřez?

Přejděme rovnou k věci. Slibujeme, že vás tyto způsoby překvapí! Ukazuje se totiž, že granitový dřez nepotřebuje více pozornosti než jiné oblíbené modely!

1. Jednoduché způsoby jsou nejlepší

Není třeba si komplikovat život - a v tomto případě tomu není jinak. Stejně jako v mnoha jiných případech je i čištění granitového dřezu hračkou. Můžete si samozřejmě koupit speciální přípravek určený pro váš granitový dřez, ale než tak učiníte, zkuste jej vyčistit... prostředkem na mytí nádobí! Koneckonců musíte vědět, že pravidelné čištění dřezu jemným čisticím prostředkem s velkou pravděpodobností povede k tomu, že nebudete muset používat nic silnějšího! Po dlouhém dni stačí dřez otřít hadříkem nebo houbičkou s trochou mycího prostředku a dlouho vám bude dělat radost.

2. Co takhle sodovku?

Než vytáhnete těžké zbraně, chcete se řídit babiččinou radou? To je také dobrý nápad! Jak vyčistit žulový dřez přírodními a ekologickými metodami? Stejně jako v případě trouby je jedlá soda ideální pro čištění dřezů. Stačí z něj připravit pastu. K části jedlé sody přidejte trochu vody: přilévejte ji postupně, pomalu, abyste vytvořili hustou pastu. Vzniklý roztok naneste houbou nebo hadříkem na nečistoty a rozetřete jej po celém povrchu dřezu. Jedná se o vynikající způsob, jak se vypořádat s usazeninami a nečistotami, které se objevují téměř každý den.

3. Jedlá soda pro čistou hru

Jedlá soda není jediným způsobem, jak vyčistit žulový dřez přirozeně a ekologicky. Stejně slibné výsledky nabízí i ocet. Tento osvědčený postup se osvědčuje v mnoha situacích a při odstraňování vodního kamene z granitových dřezů tomu není jinak. Pro jeho použití stačí smíchat vodu a ocet v kbelíku nebo míse v poměru 1:1 a důkladně umýt dřez. Nejlepší je nechat roztok na čištěném povrchu chvíli působit: pak bude mít ocet šanci se o nečistoty postarat. Poté vše otřete a umyvadlo důkladně opláchněte teplou vodou.

Za zmínku také stojí, že ocet si dobře poradí nejen s vodním kamenem, ale také se skvrnami, které se objeví po silně barvících tekutinách, jako je šťáva z červené řepy nebo káva. Nezapomeňte je důkladně umýt, ale pokud se skvrny objeví, je nejlepší nalít na umyvadlo roztok vody a octa (také v poměru 1:1) a nechat působit přes noc. Ráno stačí umyvadlo důkladně vyčistit a skvrny zmizí.

4. Jako vodní kámen... z vody

Bohužel ne každý má takové schopnosti, touhu nebo štěstí. Pokud máte doma tvrdou vodu nebo jste svůj granitový dřez nějakou dobu zanedbávali, může se na něm objevit vodní kámen. V takových situacích se neobejdete bez speciálního arzenálu. Nezapomeňte však, že nesmíte volit velmi žíravé a agresivní prostředky: můžete tak poškodit povrch dřezu.

Jak vyčistit několik let starý granitový dřez?

Žulové dřezy, ačkoli jsou extrémně trvanlivé a odolné proti poškození, mohou po několika letech vypadat již trochu hůře. Ale i na to máme jednoduchý způsob. A to je... ropa. Matný granitový dřez, který ztratil svůj lesk, jej opět získá, pokud jej jednou týdně otřete běžným kuchyňským olejem. Dokonce i 1 polévková lžíce jakéhokoli tuku způsobí, že váš žulový dřez získá zpět svůj ztracený lesk. Stačí rozetřít olej na jeho povrch hadříkem nebo štětcem a poté jej důkladně setřít papírovou utěrkou. To je také dobrý způsob impregnace povrchu. Zaručujeme - rozdíl bude kolosální!

Jak vidíte, k čištění granitového dřezu nepotřebujete žádné speciální přípravky, stejně jako k čištění kuchyně. Stačí pár jednoduchých triků, lopatka a smetáček a několik specifických produktů, které určitě máte doma, a vaše kuchyně bude zářit!

Zobrazit další položky z září 2022

Doporučené stránky

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Vše v naprostém pořádku!
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel