Dětský zahradní bazén - který vybrat? Žebříček 2023

2023-07-07
Dětský zahradní bazén - který vybrat? Žebříček 2023

Léto, prázdniny, horké počasí - to je čas, kdy je třeba se postarat o osvěžení! Velké dětské bazény jsou dobrým řešením pro ty nejmenší. Nejenže je v horku ochladí, ale jsou také skvělou zábavou. Dnes vám poradíme, jak koupit ideální bazén a na co si dát pozor. Čtěte dál!

Jak si vybrat bazén?

Bazén na zahradě nebo na pozemku je v létě nezbytností. Pokud máte dostatek místa, vyplatí se ho pořídit. Je zdrojem skvělé zábavy pro nejmenší, ale také příležitostí k relaxaci pro ty o něco starší.

Na trhu je spousta zajímavých modelů, které se liší v mnoha ohledech, od vzhledu až po způsob výroby nebo sestavení. Jak vybrat ten, který bude pro vaši rodinu nejlepší? V první řadě se vyplatí dbát na bezpečnost: bazén by měl být vyroben z prověřených materiálů a neměl by být příliš hluboký, pokud se bude používat pro děti. Co je ještě důležité při výběru vhodného zahradního bazénu pro děti?

Je váš bazén určen pouze pro děti?

První otázka, kterou si musíte položit, zní: Pro koho by měl být váš nový bazén určen? Hodně záleží na velikosti prostoru na vaší zahradě, ale také na tom, kolik máte peněz. Pokud máte více prostoru, vyplatí se uvažovat o bazénu větších rozměrů. Tak poskytne zábavu a osvěžení nejen těm nejmenším, ale i rodičům.

Pokud je to možné, můžete se rozhodnout pro... dva bazény. Jeden, malý a nafukovací, bude nejlepší pro batolata, aby si zvykala na vodu. Druhý bude naopak větší bazén, ve kterém mohou relaxovat i dospělí.

Vyberte si typ bazénu

Rozhodli jste se, že si pořídíte dětský zahradní bazén? Nebo chcete, aby ho využívali všichni členové domácnosti? Níže probereme nejoblíbenější modely bazénů, které vám pomohou s rozhodováním.

Nafukovací bazény

Jedná se o zdaleka nejjednodušší a také nejlevnější řešení, které však nabízí spoustu zábavy pro nejmenší. Jedná se o bazén, který je určen především pro batolata starší 3 let a je to skvělý způsob, jak děti zvyknout na vodu. Tyto typy bazénů jsou k dispozici v mnoha provedeních, barvách a velikostech - tyto parametry musíte přizpůsobit svým preferencím a potřebám a také možnostem své zahrady.

Velkou výhodou tohoto typu bazénů je jejich univerzálnost. Většinu menších modelů lze sbalit a vzít s sebou na cesty, takže se vaše ratolest může zchladit, ať jste kdekoli.

Před koupí konkrétního modelu se vyplatí zaměřit se na další funkce, jako je tvarované protiskluzové dno nebo přídavné nafukovací prvky ideální na hraní.

Plavecké bazény

Chcete si pořídit zahradní bazén, ale vaše nadšení ochladne při pomyšlení na jeho napouštění? Pak si pořiďte model s expandérem! Je to skvělá alternativa k nafukovacímu bazénu. Proč? Expanzní modely se nemusí nafukovat! Jak se bazén plní vodou, jeho stěny se zpevňují. Nemusíte rozkládat rámy ani stojany - stačí do bazénu nalít vodu a konstrukce ji sama udrží uvnitř bazénu.

Další výhodou rozpěrných bazénů je, že jsou mnohem robustnější než klasické nafukovací modely a mají vysokou odolnost proti poškození. To znamená, že ani ty nejbláznivější hry takový bazén nepoškodí (samozřejmě v mezích zdravého rozumu!). Pokud chcete rychlou instalaci a řešení bez mnoha doplňků, doporučujeme zvolit vzpěrový model.

Stojanové bazény

Zajímají vás velké zahradní bazény pro děti i dospělé? Pak je dobré sáhnout po pokročilejším řešení. Pokud chcete bazén používat s dětmi, zvolte rámový model. Můžete se rozhodnout pro dočasné řešení, které se zřizuje pouze na léto, nebo se rozhodnout pro dražší, ale celoroční model.

Začněme s dočasnými pooly rámců. Ty jsou mnohem pevnější než nafukovací a vzpěrové modely. Jejich základem je obvykle hliníkový rám a nádrž z odolného plastu. Existuje mnoho variant tohoto modelu a vybírat můžete z různých velikostí, tvarů, materiálů konstrukce... Vyplatí se sáhnout po řešení, které vyhovuje vaší zahradě. Bazén by měl mít správnou velikost. Poskytne dětem prostor k odpočinku a také zajistí, že si všichni členové rodiny budou moci pohodlně zaplavat.

Pokud však jde o celoroční rámové bazény, jedná se již o větší investici. Také to nebude nejlepší nápad, pokud je vaše dítě ještě malé - bude trvat dlouho, než ho bude moci plně využívat. Pro zbytek domácnosti a hosty to však bude skvělý krok. Celoroční bazén je velmi odolný model, který díky tepelným čerpadlům a dostatečné izolaci dokáže poskytnout relaxaci i v zimě.

Zahradní bazény pro každého

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli model bazénu, nezapomeňte, že na prvním místě musí být bezpečnost vašeho dítěte i vaše vlastní. Ujistěte se, že vámi vybraný bazén je vyroben z testovaných materiálů a že nemá žádné prvky, které by mohly ohrozit ty nejmenší. Velké dětské bazény jsou vhodnější pro starší děti - berte to v úvahu. Určitě najdete ten správný model, který si zamiluje celá rodina!

Zobrazit další položky z Červenec 2023
IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-12
Dobrý
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel