NÁBYTKOVÁ KOLEČKA

( počet produktů: 39 )

Správné doplňky zvyšují funkčnost a pohodlí při používání nábytku. Mezi takové doplňky patří nábytková kolečka, která oceníte v každé domácnosti. Lze je použít na různé typy povrchů - dlaždice, dřevěné podlahy, koberce, předložky.

 

Nábytek s namontovanými kolečky se mnohem snadněji přepravuje a přemisťuje v rámci místnosti nebo mezi místnostmi. Díky kolečkům lze křeslo nebo postel při úklidu snadno přemístit - při vysávání nebo vytírání podlahy, nebo když pod něj něco náhodou spadne. Mobilní nábytek je na trhu již velmi dlouho a jeho použití v domácnosti má mnoho výhod. To platí zejména v dnešní době, kdy si lidé zakládají na co největším pohodlí doma i na pracovišti. Nábytková kolečka jsou neocenitelná zejména v kuchyni nebo koupelně. Lze je použít například k uspořádání tyče, kterou lze podle potřeby vysunout a zasunout. Naproti tomu v koupelně lze skříňku s kolečky chytře skrýt v prostoru pod umyvadlem.

 

JAK VYBRAT SPRÁVNÁ KOLEČKA PRO MŮJ NÁBYTEK?

 

Prvním kritériem výběru při nákupu koleček pro nábytek je materiál konstrukce. Samotná kolečka jsou nejčastěji vyrobena z odolného plastu, který nezpůsobí poškrábání podlahy. Stejně důležitý je i způsob montáže, který závisí na spodní straně nábytkového segmentu. Mohou to být kola s deskou, šroubem, závitem nebo objímkou. Při výběru nábytkových koleček je také důležité zkontrolovat jejich maximální nosnost, která musí odpovídat nábytku, do kterého mají být kolečka namontována. Dalším parametrem je průměr kolečka, který ovlivňuje estetiku konečného výsledku - nábytkové kolečko by nemělo příliš vyčnívat z nábytku, takže čím menší je nábytek, tím menší by mělo být i kolečko.

 

Montáž nábytkových koleček je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální nářadí - potřebujete šrouby, vrtačku a samotná kolečka s deskami pro usazení. Aby byla zachována současná výška nábytku, je třeba odstranit nohy a na jejich místě označit místo pro instalaci koleček.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-09
Rychlost dodání
2024-05-28
Doporučuji, i když jde o polskou společnost, tak rychlé a férové jednání.
pixel