ZÁMKOVÉ VÁLCE

( počet produktů: 96 )

Zámková vložka je základní součástí vnějšího křídla, která umožňuje snadné uzamčení dveří po opuštění domu. Vnější dveře jsou první překážkou, kterou případní zloději překonávají. Chrání také dům nebo byt před nežádoucími návštěvníky. Proto by měly být vstupní dveře robustní a opatřené pevným konstrukčním prvkem, jako je například zámková vložka. Tato součást je jednoduchý mechanismus, který umožňuje uzamčení dveří. Zámkové vložky se liší tvarem, rozměry a typem zámku. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a vyznačují se dlouhou životností a spolehlivým provozem po mnoho let. Dveřní cylindrickou vložku s klikou lze použít také jako dodatečnou ochranu, když jste doma. Je také vhodným řešením pro kancelář, pokud chcete lépe ochránit své prostory a zařízení a dokumenty uvnitř, aby se k nim nedostala žádná nepovolaná osoba.

 

CO BYSTE MĚLI ZVÁŽIT PŘI NÁKUPU ZÁMKOVÉ VLOŽKY?

 

Zámkové vložky se velmi snadno instalují a obvykle se dodávají se sadou klíčů. To je výhodné, protože nemusíte ztrácet čas a peníze výrobou nových válců zvlášť. Abyste si byli jisti spolehlivostí válce, měli byste při nákupu věnovat pozornost tomu, zda má vybraný model potřebné certifikáty. Nejdůležitější z nich je odolnost proti neoprávněné manipulaci - to znamená, že dveřní vložku nelze zničit jednoduchým nástrojem, například krumpáčem. Pevná cylindrická vložka má také ochranu proti odvrtání - v tomto případě je ochranným prvkem obvykle velmi tvrdá deska umístěná v zámku, která účinně ztěžuje zničení mechanismu.

 

Dalším důležitým parametrem je délka cylindrické vložky - žádný typ zámku nesmí přesahovat ochrannou desku o více než tři milimetry. V opačném případě bude pro potenciálního zloděje mnohem snazší překonat překážku a výrobek nebude dostatečně sloužit svému účelu. Zámkové vložky se z výroby montují do mnoha vnějších dveří, ale lze je namontovat i samostatně do jakéhokoli vstupního nebo vnitřního dveřního křídla.

 

V nabídce najdete symetrické válce vyrobené z mosazi, které se vyznačují vysokou odolností. Jsou ideální pro venkovní dveře, protože jsou odolné vůči vlhkosti a nepodléhají korozivním procesům. Stejně oblíbené jsou i asymetrické vložky z niklu, které se vyznačují dlouhou životností a odolností proti poškození. Kromě technických a bezpečnostních aspektů jsou samozřejmě důležitá i estetická hlediska. Vložka zámku by měla být v tomto ohledu také shodná s dveřmi. Z hlediska barev jsou nejoblíbenější cylindrické vložky v mosazné nebo chromové barvě - jsou velmi univerzální a hodí se do každé místnosti nebo vstupního křídla.

 

Pokud má být dveřní vložka upevněna zevnitř, lze zvolit variantu s knoflíkem. Obvykle se používají cylindrické vložky s klíčem, které jsou nejčastější volbou.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel