ZÁVITOVÉ TYČE, MATICE, ŠROUBY A PŘEDPONY

( počet produktů: 17 )

VLÁKNITÉ TYČE

 

Závitové tyče se používají při stavebních a renovačních pracích. Lze je použít k pevnému spojení střešních vazníků, stropních podhledů, ale i elektrických nebo ventilačních instalací. Závitové tyče z pozinkované oceli jsou vysoce odolné vůči vlhkosti a dlouho si zachovávají svůj původní stav. Liší se délkou a průměrem, takže snadno najdete správnou velikost pro svou stavbu.

 

NECKS

 

Použití matice pro závitové tyče je velmi snadné - stačí tyče vložit z obou stran a prvek na každé straně pevně utáhnout. Tím se vytvoří těsné spojení a prodloužení na požadovanou délku. Matice jsou vyrobeny z pozinkované oceli, která se vyznačuje vysokou odolností a jejíž povrch je navíc chráněn proti korozi.

 

Další typy matic, které se používají k vytvoření pevných šroubových spojů mezi dvěma nebo více součástmi, jsou:

 

Motýlkové matice - jsou velmi univerzální a lze je použít jak při montáži postavených konstrukcí, tak při vytváření nebo renovaci různých typů strojů. Jsou vybaveny praktickými křídly a umožňují rychlou montáž bez nutnosti použití specializovaného nářadí.


Barevné matice - velmi dobře zajišťují šroub, takže jsou ideální například pro opravu jízdního kola nebo dětského kočárku. Montáž je jednoduchá, takže proces opravy je rychlý a efektivní.


Šestihranné matice - používají je profesionální stavitelé i mechanici a své místo najdou i v domácích dílnách. Jejich instalace je velmi snadná a práce s nimi je rychlejší a efektivnější.


Samojistné šestihranné matice - jsou konstruovány tak, že vibrační síla je rozložena po celé ploše závitu, takže se matice neuvolní a nespadne z dříku šroubu.


Víčka matic - používají se jako součásti motorových vozidel, např. k upevnění ráfků ke kolům; chrání před škodlivými vlivy počasí a dodávají namontovaným součástem estetický vzhled.

 

ŠROUBY

 

Šrouby se hojně používají ve stavebnictví, při renovaci a dokončovacích pracích, ale také v interiérovém designu a při zařizování domu nebo bytu. Dodávají se v různých délkách, takže si snadno vyberete šrouby, které jsou ideální pro vaše potřeby. Většina prodávaných šroubů je vyrobena z oceli nebo mosazi, díky čemuž jsou velmi odolné proti mechanickému poškození. Výrobky dodatečně potažené vrstvou zinku si zachovají svůj původní stav, i když přijdou do styku s vlhkostí.

 

Dostupné typy šroubů

 

metrické šrouby se zápustnou hlavou


metrické šrouby hlavy válců


metrické šrouby hlavy válců


šrouby s válcovou hlavou


šrouby s válcovou hlavou


šrouby s válcovou hlavou


šrouby s okem (pro lana) pojistné šrouby


bezpečnostní špendlíky

 

Metrické šrouby lze namontovat pomocí šroubováku nebo šroubováku, záleží na vašich preferencích. Metrické šrouby se šroubují pomocí imbusového klíče - šestihranné vybrání v hlavě šroubu zabraňuje vyklouznutí klíče při šroubování. Metrické závity metrických šroubů a šroubů se šestihrannou hlavou mají správnou hodnotu stoupání a průměru, což umožňuje dokonalé uchycení matice a zvyšuje trvanlivost provedeného spoje.

 

Šrouby s okem se používají při práci, která zahrnuje napínání lan a zvedání těžkých předmětů. Snadno se šroubují do dřeva a kovu. Očkem lze protáhnout ocelová, syntetická nebo přírodní lana. Šrouby s okem jsou velmi užitečné v dopravních odděleních, kde se používá metoda zvedání. Využití najdou také na stavbách a v přístavech, ale i v zahradnictví - jako trvalé opory pro popínavé rostliny.

 

Pojistné kolíky jsou naopak určeny k fixaci polohy konstrukčních prvků. Používají se ve strojírenství, při výrobě různých nástrojů a ve stavebnictví. Tento typ šroubu je vhodný, pokud má spoj zůstat hladký - kolíky nemají hlavu a lze je zašroubovat v jedné rovině s povrchem. Jsou opatřeny závitem po celé délce, takže je lze snadno utáhnout i ručním imbusovým šroubovákem.

 

TENSIONS

 

Napínací pletivo je zařízení pro dokončování plotů, proto najde uplatnění jak na soukromých pozemcích, tak na veřejných místech. Správně natažená síť je odolná a stabilní a zajišťuje dostatečné zabezpečení prostoru. Struny jsou vyrobeny z oceli a pozinkované, díky čemuž jsou odolné proti mechanickému poškození a škodlivým účinkům vlhkosti.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-09
Rychlost dodání
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
pixel