KARABINY, ČLÁNKY, TŘMENY, NÁPRSTKY A SPONY

( počet produktů: 62 )

CARABINERS

 

Karabiny zlepšují výkon mnoha stavebních prací - zejména při přenášení těžkých materiálů do určité výšky. Stačí ji jen připevnit k vhodnému lanu. Výrobek má přesné upevnění, které lano bezpečně drží a zabraňuje jeho náhodnému sklouznutí během práce. Jsou vyrobeny z odolné oceli, která je odolná proti mechanickému poškození a deformaci, a vydrží dlouho. Karabiny lze použít i v místech vystavených vlhkosti a dalším vnějším vlivům.

 

FIRECATES

 

Ocelové články jsou nezbytným příslušenstvím v oblasti lanových a řetězových závěsů. Kolektivní články jsou typem nerozebíratelného článku, který umožňuje spojení článků a také upevnění celého závěsu k pákovému háku. Skládají se ze tří částí - velkého článku pro zavěšení závěsu na hák a dvou menších článků, které jsou k němu připojeny a slouží k upevnění lana nebo článků řetězu. Naproti tomu rozebíratelné články jsou součásti, které umožňují výměnu článků a jejich konců nebo jiných součástí používaných v lanových a popruhových závěsech. Slouží k vytvoření spojení mezi šlachou a táhlem.

 

SHACKS

 


Okovy (známé také jako okovy, okovy a okovy) jsou spony vyrobené z oceli, obvykle ve tvaru písmene U. Tvoří uzamykatelný a otevíratelný obvod pomocí šroubu a používají se ke spojení různých přepravních součástí. Lze je použít ke spojení jednotlivých součástí závěsu nebo lana připojením k článkům, háčkům nebo náprstkům. Třmeny se rozlišují podle parametrů, jako je velikost, nosnost a tvar (podlouhlé, kulaté). V závislosti na účelu použití existují nezajištěná pouta typu A a zajištěná pouta typu C. Oba typy se liší způsobem zajištění - u třmenů typu C se používá přídavný kolík, který zabraňuje vyklouznutí třmenového čepu ze třmenu, což by mohlo vést k náhodnému uvolnění připevněného břemene.

 

K dispozici jsou různé typy pout pro lana a řetězy:

 

podlouhlá pouta,


kulatá pouta,


nezajišťující pouta,


pouta s bezpečnostním zařízením,


okovy z nerezové oceli, pozinkované okovy,


okovy větší velikosti,


třmeny se zvýšenou nosností,


univerzální pouta.

 

PŘÍČINY

 

Náprstky slouží k ochraně lanové smyčky před oděrem, což umožňuje její použití při zvedání těžkých předmětů do určité výšky - např. na staveništi. Jsou vyrobeny z uhlíkové oceli, která se vyznačuje vysokou trvanlivostí a mechanickou pevností, jakož i odolností proti ohybu při velkém zatížení. Povrch náprstků je pozinkovaný, takže jsou odolné proti korozi a vlhkosti. Speciální tvar tohoto prvku usnadňuje upevnění lana a zabraňuje jeho sklouznutí během práce.

 

LANOVÉ TŘMENY

 

Lanové svorky usnadňují mnoho stavebních prací a jsou užitečné i při stěhování, protože je lze použít ke znehybnění přepravovaných předmětů. Jsou vyrobeny z odolné a pevné uhlíkové oceli, která

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
2024-06-09
Rychlost dodání
pixel