KOVOVÉ HRÁBĚ

( počet produktů: 55 )

NEZBYTNOST PRO KAŽDOU ZAHRADU - HRÁBĚ

 

Hrábě jsou ruční nářadí používané při práci na zahradě, které pomáhá udržovat trávník, udržovat zahradu čistou a sázet rostliny, květiny a zeleninu. Dobře se uplatní jak na domácí zahradě, tak na pozemku, v sadu nebo na farmě.

 

Na jaře lze hrábě použít k přípravě půdy pro výsadbu a k vyčištění pozemku od zbytků po zimě. V létě budou hrábě neocenitelným pomocníkem při sběru suché a posekané trávy i plevele vytrhaného při péči o rostliny. Pokud máte kompostovací hromadu, jsou hrábě ideální pro obracení zbytků, které se do ní nahází, aby se zlepšila cirkulace vzduchu a urychlil proces výroby přírodního hnojiva. Naopak na podzim můžete hrábě použít k úklidu spadaného listí, aby vaše zahrada vypadala estetičtěji.

 

TYPY RAKŮ

 

Hrábě na trávu se vyznačují roztečí hrotů, které tvoří hustou mřížku umožňující důkladné pročesání půdy. Takto postavené hroty odstraňují z trávy veškeré nečistoty a kypří půdu. Vzduch, voda a živiny tak rychleji pronikají do struktury půdy, což přispívá k lepšímu růstu trávy. Hrábě na trávu jsou dlouhé, tuhé a tenké, což usnadňuje práci s nimi.

 

Hrábě na listí jsou základním nástrojem pro sběr tlejících částí rostlin, které narušují strukturu trávníku. Tento typ hrábí má dlouhé a ohebné hroty, takže můžeme přesně a rychle sbírat listí z povrchu trávníku. Mějte na paměti, že čím širší je hrabicová hlava, tím rychleji práce probíhá. Nejběžnějšími hráběmi na listí jsou vějířové hrábě se specifickým tvarem, který usnadňuje sběr listí i v obtížném terénu. Pokud jde o materiál konstrukce hrabic, můžeme si vybrat mezi modely z plastu, plastu, kovu nebo drátu. Kovové hrábě jsou nejodolnější, a proto jsou ideální pro velké zahrady.

 

Hrábě na seno jsou užitečné, pokud máte velkou louku. Pro získání kvalitního sena je také důležité zvolit správný model hrábí. Hrábě na seno se vyznačují velkými rozměry, takže lze efektivně zpracovávat i velké plochy. Je však nutné, aby byly vyrobeny z odolného materiálu, jako je dřevo, plast nebo hliník. Při výběru plastových hrabel na seno je nejlepší zvolit model vyztužený plastem PVC, protože obyčejné jsou nejméně odolné. Nejčastější volbou pro sběr sena jsou dřevěné hrábě s přibližně 20 hroty. Jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození, a proto vydrží dlouho. Hliníkové hrábě jsou však nejtrvanlivější a odolné proti korozi. Doporučují se pro práci na loukách a velkých polích.

 

JAKÉ HRÁBĚ ZVOLIT?

 

Víceúčelové hrábě mají několik funkcí a jejich hroty jsou obvykle kovové a hustě rozmístěné. Je to dobrá volba pro malou zahradu, protože tento typ nářadí odvede skvělou práci při odstraňování nečistot z trávníku, listí, urovnávání a kypření půdy a také při sběru sena.

 

Při výběru modelu hrábí je třeba věnovat pozornost parametrům, jako je hmotnost a snadná manipulace, stejně jako odolnost a pevnost. Hrábě se nesmí deformovat, protože pak mohou trávník a rostliny jen poškodit a značně nám ztížit práci.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-12
Dobrý
2024-06-03
Až na delší dodací lhůtu vše v pohodě.
pixel