SEKERY

( počet produktů: 16 )

OSY - TYPY A POUŽITÍ

 

Pro ty, kdo mají dům, zahradu nebo pozemek, může být sekera nepostradatelným nástrojem, který jim pomůže při úklidu pozemku a dalších pracích na zahradě. Štípací sekera je jedním ze základních zahradních nástrojů.

 

Tradiční sekera se skládá z násady a pracovní části, hlavy. Hlava může mít oboustranné ostří nebo může být zakončena jednostrannou stopkou. Nejoblíbenější je jednostranná verze, která se používá hlavně ke kácení tenkých větví a stromů a ke štípání palivového dřeva - je to dobrá alternativa k elektrickému nářadí. Štípací sekera může vážit až 4 kg a dodává se ve velikostech S až XL - velikost si vyberte podle typu práce, kterou potřebujete vykonávat. Má dlouhou rukojeť, takže čepel je nakloněna k povrchu pařezu pod mírným úhlem a dokáže proříznout i tvrdé dřevo. Stejně užitečným nástrojem je sekáček, známý také jako vyklučovač, který má speciálně tvarovanou čepel. Používá se také k prořezávání keřů a stromů, ale jinak je nepostradatelný při odkorňování (odstraňování kůry) pokácených pařezů. Kromě odstraňování kůry z pokácených stromů se klestí používá také k vytrhávání křovin, odtud pochází jeho název. Má malé rozměry a hmotnost a krátkou rukojeť.

 

Při výběru sekery se vyplatí věnovat pozornost materiálům rukojeti a hlavy. Rukojeť by měla pohodlně padnout do ruky a měla by být vyrobena ze dřeva nebo pevného plastu. Hlava sekery je naopak vyrobena z nerezové oceli.

 

V domácí dílně se vám bude hodit také tesařská sekera. Je vybaven rovnou, poměrně krátkou násadou a kladivem na místě topůrka, a proto se mu také říká sekeromlat. Hodí se na štípání dřeva, řezání tvrdých pařezů a další práce na zahradě. Dobrou volbou může být univerzální sekera, která má nízkou hmotnost a nepříliš dlouhou násadu. Vypadá jako sekera nebo sekerka a svou práci odvede při štípání větviček, ale není vhodná ke štípání dřeva.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel