RUČNÍ PILY

( počet produktů: 5 )

Zahradní pily jsou nepostradatelným nástrojem pro péči o stromy a keře. Umožňují efektivní stříhání větví a výhonků a dosáhnou i do těžko přístupných míst. Při výběru zahradní pily byste měli zvážit, jaký typ materiálu s ní budete řezat. Důležitým faktorem je také úhel zubů a tvar zubů a čepele. Pokud si chcete koupit univerzální pilu, doporučujeme pilu s úhlem zubů 90°.

 

Pro prořezávání větví se doporučují pily s hákovým ostřím - to pomáhá vyčistit strom od ořezaných větví. Čepel by měla být vyrobena z nerezové nebo uhlíkové oceli - to zajistí skvělý výkon pro mnoho prací a přesné řezání. Zahradní pila také nesmí být příliš těžká a musí mít pohodlnou rukojeť - práce s ní je pak pohodlnější. Dobrou volbou je teleskopická pila, která má nastavitelnou rukojeť, takže nástroj lze přizpůsobit uživateli a velikosti řezaného materiálu. Skládací pily jsou také velmi pohodlnou volbou, jejichž mechanismus umožňuje snadné skladování a bezpečné přenášení - doporučují se však pouze pro malé a tenké větve.

 

Při prořezávání větví nezapomeňte používat zařízení s dobře nabroušenými čepelemi. Tupé nástroje mohou rostliny poškodit a zbrzdit jejich růst, což je v rozporu s účelem prořezávání. Stejně důležitá je technika prořezávání a doba, kdy se práce provádí. Stromy by se měly prořezávat od listopadu do března, kdy ještě nepustily mízu. Keře je naopak nejvhodnější stříhat brzy na jaře. Nezapomeňte také, že zahradní pilky jsou nejlepší pro řezání silných větví a suchého dřeva; pro stříhání malých větviček je lepší zvolit zahradnické nůžky.

 

Typy pil pro zahradu:

 

Oblouková pila - všestranná pila, ideální na zahradu, na pozemek nebo do dílny. Je určena k řezání suchého i mokrého dřeva a je vynikající pro řezání větví a větviček - zejména tam, kde je málo místa.


Háková pila - určená k řezání větví v těžko přístupných místech. Výrazným prvkem je hákovitý hrot, který zabraňuje sklouznutí pily při práci a pomáhá při odstraňování již uříznutých větví.


Přímočará pila - má dlouhou, ocelovou a kalenou čepel, která je velmi pevná a odolná proti poškození. Je ideální pro prořezávání větví stromů, opravy nebo jiné zahradnické práce. Dlouhá rukojeť umožňuje práci bez použití žebříku.


Skládací pila - kompaktní pila pro pohodlné a bezpečné přenášení a skladování. Lze je použít k řezání živých i suchých větví.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel