ÚHLY, PRAVÍTKA A MĚŘÍTKA

( počet produktů: 3 )

ÚHLY

 

Úhelník je pro tesaře nebo truhláře nepostradatelným nástrojem. Tento jednoduchý objekt umožňuje zjistit, zda má vybraný kus dřeva nebo jiného materiálu správné úhly a zda jsou roviny konstrukce na sebe kolmé. Pomocí úhloměru můžete přesně určit pravé úhly, což je důležité zejména při stavbě terasy, schodiště nebo vkládání zárubní. Hodí se i pro mnoho jednodušších úkolů, jako je výroba rámečku na fotografie, přívěsku na klíče, truhly nebo krmítka pro ptáky.

 

Ocelová úhlová konzola je univerzální výrobek a neměla by chybět v dílně žádného kutila ani v žádné domácnosti. Ocelové úhelníky mají trvanlivou vyrytou stupnici, ze které lze odečíst měření. Gradace se časem neodírá, takže předmět z oceli je pomůckou na opravdu dlouhá léta. Díky materiálu konstrukce se navíc nemusíte obávat mechanického poškození ani olejů, barev nebo rozpouštědel.


Stavební úhelník je výrobek nejen pro profesionály. S jeho pomocí snadno zvládnete drobné stavební, montážní nebo renovační práce. Nemělo by být obtížné vyrobit malé užitkové konstrukce, jako je dětská houpačka. Úhlový držák vám umožní provádět měření a umístit součásti kolmo k sobě.


Úhlový držák se skládá z robustní vodováhy a rýsovacího nástroje se čtvercovou hlavou. Používá se při renovačních nebo stavebních pracích a ukazuje úhel, pod kterým jsou spojeny dva kontrolované díly. Toto měření pak lze přenést například na druhou dvojici součástí, u nichž chcete, aby úhel mezi nimi byl stejný. Úkos je užitečný při řezání lišt nebo dekorativních štuků.


Sklápěcí úkos ocení zejména ti, kdo pracují se dřevem. Umožňuje bezproblémové řezání jakéhokoli požadovaného úhlu ve dřevě. To se hodí zejména při stavbě schodů, zahradního nábytku nebo dekorativních prvků pro dům a zahradu. Tento úhelník se skládá ze dvou ramen, která měří úhel. Ramena lze uzamknout a konkrétní měření přesunout na jiné místo.

 

PRAVIDLA

 

Pravítka jsou nástroje, které se používají k měření přímosti, rovinnosti ploch nebo úhlů. Očekává se od nich, že budou spolehlivé, přesné a snadno použitelné. Pravítka jsou k dispozici v řadě nenáročných pravítek, která jsou ideální pro méně náročné stavební a renovační práce, i složitějších a profesionálních měřicích nástrojů. Prodávaná pravítka jsou v rozmezí od 100 do 2000 mm, takže si můžete pořídit nástroj pro měření jakýchkoli předmětů, ploch a úhlů se stejnou přesností.

 

Samolepicí lakované pružné pravítko je velmi odolné a navíc pružné, takže se obtížně láme, a další vrstva laku poskytuje další ochranu. Díky samolepicímu charakteru je také snazší provádět měření bez použití rukou. Ocel lineal je naproti tomu velmi přesná, nerezová a flexibilní. Jeho nerezavějící charakter zajišťuje prodlouženou životnost přístroje, což je pro stavební práce velmi důležité. Díky své pružnosti je zase obtížnější ji poškodit.

 

MĚŘÍTKA

 

Třmen je jedním ze základních měřicích přístrojů, který je nepostradatelný v každé domácí dílně. Umožňuje provádět mimořádně přesná a precizní měření. Měřicí rozsahy kaliperů se mohou lišit, ale nejběžněji dostupné kalipery mají stupnici od 0 do 150 mm. Používají se k měření vnějších a vnitřních roztečí. Měření se provádí tak, že se obrobek uchopí do čelistí nástroje a posune se třmen tak, aby se hrany obrobku dostaly do kontaktu s čelistmi. Nakonec stačí přečíst výsledek měření na stupnici nebo displeji.

 

Standardní třmen se skládá ze suportu, posuvného jezdce a čelistí, které uchopují obrobek. Případně může být vybaven digitálním odečtem. Analogová měřidla se vyznačují tyčovou stupnicí na sklíčku a mají na sklíčku nonius - jedná se o pomocnou stupnici, která zvyšuje přesnost údaje na hlavní tyčové stupnici. Digitální měřidla jsou vybavena ukazatelem, který pomáhá odečítat údaje s vysokou přesností - na setiny centimetru. Většina z nich je vybavena malým displejem, který umožňuje pohodlné čtení naměřených hodnot.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
2024-05-28
Doporučuji, i když jde o polskou společnost, tak rychlé a férové jednání.
pixel