KOLEČKA PRO KOČÁRKY

( počet produktů: 2 )

Nabídka kol pro vozíky je velmi široká. Pro efektivní a lehkou práci je důležité zvolit správná kola. V první řadě je důležité zvážit, po jakém povrchu se bude vozík pohybovat, a podle typu povrchu zvolit správná kola.

 

HARDWAROVÁ KOLA

 

Tvrdá kola (polyuretanová a polyamidová) jsou nejvhodnější pro tvrdé a rovné betonové podlahy. K dispozici jsou kola z polyamidu nebo polyuretanu. Můžete si také koupit kola z kombinovaných materiálů, kde je náboj vyroben z polyamidu a běhoun z polyuretanu. Polyuretan je odolnější materiál, proto se používá v běhounu kola. Dražší než výše uvedená jsou kola z hliníkové slitiny, litiny nebo oceli s polyuretanovým pásem. Kovový náboj výrazně zvyšuje životnost a nosnost kol a je odolnější proti poškození a přetížení.

 

MĚKKÁ KOLA

 

Měkká kola jsou kola s pryžovou pneumatikou namontovanou na náboji, která se používají na jiné než betonové podlahy, např. na betonovou dlažbu, dlažební kostky, keramické dlaždice, nerovný beton nebo zpevněný podklad. Pryžová pneumatika tlumí nerovnosti a chrání půdu před poškozením. Nejjednodušší kola mají pneumatiky, které nejsou připevněny k náboji, ale jsou na něj nalisovány. Obvykle se jedná o kola z pryžové oceli, jejichž náboj je tvořen dvěma sešroubovanými disky. Mezi nimi je namontována pryžová pneumatika. Tento typ kola je ideální pro skladové a užitkové vozíky, které se používají příležitostně k přepravě.

 

Důmyslnější jsou kola, jejichž pneumatika je na náboji upevněna vulkanizací pryže. Tato pneumatika je pevně spojena s nábojem a nehrozí její sklouznutí v důsledku bočních sil (např. při zatáčení s velkým nákladem). Používají se dva druhy pryže: černá, která je pevná a odolná proti oděru, a šedá, která je termoplastická, měkká a tzv. nešpinivá.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Vše v naprostém pořádku!
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel