KOTOUČE, BRUSNÉ KOTOUČE A LAMELOVÉ KOTOUČE

( počet produktů: 54 )

ABRASIVNÍ DISKY

 

Brusné kotouče jsou výrobky určené k obrábění dřeva, kovů a plastů. Umožňují efektivní hrubování (odstraňování povrchových vrstev za účelem přípravy materiálu k dalšímu zpracování) a dokončování. Brusné kotouče lze použít jak k opracování surových povrchů, tak i barev, tmelů a laků a k odstraňování starých nátěrů. Používají se s orbitálními bruskami, úhlovými bruskami, vrtačkami a cyklovači.

 

ABRASIVNÍ DISKY

 

Vláknitý kotouč je ideálním brusivem pro broušení svarů a švů. Kotouč je složen z keramických zrn, což mu zajišťuje velmi dlouhou životnost. Nezahřívá povrch obrobku, což usnadňuje a zefektivňuje práci. Velmi užitečnou vlastností je také vysoká rychlost řezání a broušení. Doporučuje se zejména pro práci s tmelenými povrchy a starými laky, čištění a odstraňování rzi, vyrovnávání a sjednocování povrchů a přípravu na malování.

 

BRUSNÉ KOTOUČE

 

Brusné kotouče jsou brusné nástroje, které se skládají z brusných zrn a pojiva, tj. nosného materiálu brusiva. Velikost brusných zrn určuje dosaženou drsnost povrchu. Mezi typy spojů patří keramické, pryžové, minerální a bakelitové. Z hlediska tvaru se rozlišují tyto typy brusných kotoučů: osazené, kotoučové, miskové, speciální a tělesové brusné sekce. Pro prodloužení životnosti brusného kotouče je důležité pamatovat na přizpůsobení jeho tvrdosti obráběnému materiálu. Je třeba mít na paměti, že výběr je obrácený - tj. měkké brusné kotouče by se měly používat pro obrábění tvrdých materiálů a tvrdé brusné kotouče by se měly používat pro obrábění měkkých materiálů. Při broušení tvrdého materiálu se brusná zrna rychle otupí a měkký brusný kotouč je umožní rychle odstranit a odhalit nová, ostrá zrna. Naopak při broušení měkkého materiálu se zrna tupí mnohem pomaleji, a proto vydrží v tvrdém kotouči déle.

 

DISKY FLAP

 

Lamelový kotouč je nástavec pro úhlové brusky pro opracování tvrdých a měkkých kovů, ale i dřeva nebo plastů. Je vhodný k broušení - vylamování a vyhlazování svárů, odstraňování starých nátěrů z povrchů, vyhlazování ostrých hran a odstraňování rzi. Lamelové kotouče se skládají z kotouče ze skelných vláken a brusného plátna s korundem. Díky své vrstvené konstrukci je odolnější a účinnější než běžný brusný kotouč z brusné tkaniny. Velkou výhodou lamelových kotoučů je, že je lze použít pro obrábění v těžko přístupných místech a pro obrábění v boční a čelní orientaci.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Vše v naprostém pořádku!
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
pixel