KOTOUČE A PILY NA DŘEVO

( počet produktů: 39 )

PILOVÉ KOTOUČE NA DŘEVO

 

Kotouče na dřevo jsou nepostradatelným vybavením při práci se dřevem a dřevu podobnými materiály. Kotouče s větším průměrem jsou ideální pro práci s materiály, které vyžadují velkou hloubku řezu. Menší kotouče jsou naopak vhodné pro práci, kde je vyžadována přesnější povrchová úprava. Pro kutily bude kotouč na dřevo na úhlové brusce ideálním nástrojem pro ruční výrobu zahradního nábytku nebo polic. Lze jej použít také k opracování dřevotřískových desek, které lze použít na příčky nebo izolaci podlah a stěn.

 

Při výběru kotouče na řezání dřeva věnujte pozornost počtu zubů. Počet zubů určuje, jak bude konkrétní model pilového kotouče fungovat při práci s materiály s různou tvrdostí - zda bude řez hrubý nebo jemný. Pro měkké dřevo, jako je olše, smrk nebo modřín, postačí čepel s přibližně 20 zuby. Naproti tomu u tvrdých dřevin, jako je dub, ořech, bříza nebo eben, by měl být zvolen kotouč s nejméně třiceti zuby.

 

Dále je velmi důležitý úhel náběhu zubů - čím větší úhel, tím lépe si poradí s tvrdými druhy dřeva, zatímco kotouče s menším úhlem umožní velmi přesnou práci. Kotouč na dřevo pro úhlovou brusku lze použít také k broušení materiálu. K tomu je vhodný model s lamelovým kotoučem, který používá brusnou tkaninu s korundem. Jedná se o ideální nástroj pro renovaci nábytku. Lamelový model je naopak skvělý pro odstraňování nátěrů ze starých dveří nebo okenních rámů.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-09
Rychlost dodání
2024-05-30
kvalitní produkt, rychlé dodání
pixel