NŮŽKY NA PLECH

( počet produktů: 5 )

Nůžky na plech umožňují rychlé a pohodlné stříhání různých předmětů, což je nezbytné při renovaci, stavbě a drobných kutilských pracích. Univerzální nůžky umožňují stříhat materiál podél přímky, zatímco tvarové slouží k vystřihování různých tvarů. Jsou šikovným nástrojem s malými rozměry, takže se vejdou do kufříku s nářadím nebo do kapsy u kalhot. Při své činnosti využívají princip dvouramenné páky - skládají se ze dvou ramen spojených osou otáčení. Lze s nimi řezat materiál různé, ale ne příliš velké tloušťky - rovný plech nebo plech. Velmi důležitým prvkem nůžek je rukojeť, která by měla být vyrobena z pevného a pohodlného materiálu, aby příliš neunavovala ruku.

 

Nůžky na plech se dělí do několika skupin:

 

Univerzální nůžky na plech jsou nejvhodnější pro jednoduché stříhání plechu, případně pro vytváření malých oblouků. Tvarovací nůžky, které vytvářejí velmi přesné křivky stříhaného plechu, jsou ideální pro stříhání složitějších tvarů.


Řezy v plechu lze provádět z různých pozic, proto výrobci vyvinuli pravotočivé nebo levotočivé nůžky. Liší se umístěním stabilizační police na konkrétní straně.


Rozlišují se také jednopákové a dvoupákové nůžky. První z nich jsou podobné běžným nůžkám, zatímco dvoupákové nůžky mají v místě kloubu kloub, který umožňuje stříhat mnohem silnější plechy.

 

VÝBĚR NŮŽEK

 

Při výběru nůžek je třeba věnovat pozornost především ostří, které by mělo být co nejtvrdší (indukčně kalené). Vyplatí se, aby byla potažena speciálními látkami, které dále zvýší její odolnost. Profesionální nůžky jsou obvykle potaženy nitridem titanu. Mezi čepelemi lze vybírat mezi hladkými čepelemi - které poskytují rovnou řeznou plochu, při níž však může list snadno vyklouznout - a zubatými čepelemi, které zanechávají nerovný okraj, ale poskytují rychlejší a přesnější řez.

 

Tyčové nůžky se budou hodit při výrobě výztuže základů a stavbě plotů. Nůžky Leap jsou poháněny elektřinou, což uživateli dále ulehčuje práci. Jsou přesné a dobře se s nimi pracuje při všech typech stříhání. Nůžky na kovové pásy jsou naopak užitečné zejména na stavbách - jejich použití je velmi snadné a umožňují stříhat pásy i jednou rukou. Elektrické nůžky na kov urychlují práci, jsou pohodlné a doporučují se zejména pro rozsáhlejší práce s kovem. Před nákupem je důležité věnovat pozornost jejich výkonu, hmotnosti a napájení. Pokud jde o napájení, je na výběr mezi elektrickými a akumulátorovými nůžkami. Volba napájení závisí na tom, jak často budou nůžky používány - čím méně často, tím méně energie je potřeba. Co se týče hmotnosti, příliš těžké nůžky na plech mohou ztížit provádění úkolů, zejména při celodenní práci.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
2024-06-06
Spokojená
pixel