POVRCHOVÉ ZÁMKY

( počet produktů: 34 )

POVRCHOVÝ ZÁMEK JAKO DODATEČNÉ ZABEZPEČENÍ DVEŘÍ

 

Povrchové zámky jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají dodatečné zabezpečení dveří. Snadno se montují a zároveň je těžké je rozbít. Vstup do bytu či domu zajištěného zadlabacím a povrchovým zámkem bude velmi náročný, díky čemuž můžeme chodit každý den do práce bez obav o své věci.

 

Povrchové zámky nevyžadují vrtání do dveří, protože jsou doplňkem hlavního zámku, který zamyká vchod. Plošný zámek pro dveře lze tedy instalovat po vložení dveřních křídel. Jedná se o praktický způsob, jak rychle, dodatečně zabezpečit místnost a snížit pravděpodobnost vloupání. Jsou instalovány tak, že je lze otevřít zvenku klíčem a zevnitř pomocí závory nebo knoflíku. Na rozdíl od zadlabacích zámků se povrchový zámek nemusí umisťovat do speciálního otvoru. Toto je pohodlné řešení, zvláště když je dveřní křídlo příliš tenké na to, aby se do něj vešlo tradiční zámek. Plošný zámek poslouží nejen pro dům či byt - může být i skvělým zabezpečením kanceláře či bytu k pronájmu, dobře ochrání domácí garáž, zahradní sklad s nářadím, vyplatí se jej nainstalovat i na brána nebo branka.

 

ZÁMKY NA POVRCHU VÁLCŮ

 

Cylindrický zámek se používá především pro bytové dveře. Když je zámek zavřený, kolíky znehybní cylindrickou vložku, takže není možné zámek znovu otevřít bez klíče. Je pouze doplňkovým zabezpečením k hlavnímu zámku zamykajícímu dveře a může být alternativou ke klasické závorce prakticky u každých dveří. Tento typ ochrany se často používá v kancelářích, učebnách a kancelářích.

 

Přisazené cylindrické dveřní zámky jsou relativně levné. Jako alternativu k nim můžete použít pevný kyklopský zámek, který se montuje zevnitř. Je sice dražší, ale má potřebné atesty proti vloupání, díky kterým zaručí velmi vysokou účinnost a pocit bezpečí ve vlastní domácnosti.

 

OKENNÍ ZÁMKY

 

V případě přízemního bytu v panelovém domě nebo v rodinném domě přístup do interiéru výrazně usnadňují nízko položená okna. Zloději často volí okna jako cestu k vloupání. Abychom tomu zabránili, vyplatí se nainstalovat do oken okenní zámky, které znesnadňují vypáčení křídla. Plošný zámek pro zablokování oken je doplňkovou ochranou domu při delších cestách, například na dovolené nebo při obchodních záležitostech. Povrchové zámky namontované na okenice jsou trvanlivé a odolné vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Díky nim budou dřevěné okenice nejen ozdobou, ale také ochrání před vloupáním.

 

Při nákupu jakéhokoli typu povrchového zámku byste měli také pamatovat na to, že by měl mít estetický vzhled. Povrchový zámek je viditelný neustále, takže výběr tvaru a barvy není bez významu. V nabídkách výprodeje jsou zámky, které lze sladit s barvou dveří - jedná se o zámky v odstínech hnědé, ale i bílé a černé - a oblíbené zámky v metalických barvách.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-12
Dobrý
2024-05-21
Ok
pixel