SKLADOVÁNÍ POTRAVIN

( počet produktů: 52 )

Úložné nádoby jsou nezbytným doplňkem každé kuchyně. Pomáhají udržovat pořádek v kuchyňských skříňkách a lednici a efektivně využívat i malé úložné prostory. Do nádob lze uložit prakticky cokoli - koření, těstoviny, sypké produkty, jako je mouka, cukr, čaje, káva, tekuté produkty, jako je olej nebo olej, ale i mražené ovoce nebo jiné potraviny.

 

Jaký typ nádob bych měl zvolit pro koření?

 

Dózy na koření pomáhají udržovat pořádek v koření a usnadňují dochucování pokrmů při vaření. Nejoblíbenější volbou jsou skleněné dózy na koření, které jsou průhledné a usnadňují identifikaci obsahu. Mohou být uzavřeny plastovými, kovovými nebo dřevěnými uzávěry. Můžete si vybrat, zda si koupíte jednotlivé nádoby, nebo sady několika nádob. K dispozici jsou také nádoby na ozdobném stojanu, které jsou po umístění na kuchyňskou linku krásným dekorativním prvkem.

 

Výběr nádob na kávu a čaj

 

Pokud chcete skladovat kávu nebo čaj v nádobách, musíte zvolit nádoby, které jsou těsně uzavřené. V ideálním případě by měla být na víčku nádoby těsnicí guma. Tímto způsobem zůstane aroma kávy a sušeného čaje po dlouhou dobu stabilní a nebude ovlivněno vlhkostí. Důležitým tipem pro kávu je také výběr průhledné nebo neprůhledné nádoby. Pokud bude káva stát v uzavřené skříňce, můžete zvolit libovolnou možnost. Pokud však má být káva skladována na kuchyňské lince nebo ve skříňce, kam dopadají sluneční paprsky, je lepší zvolit neprůhlednou nádobu - káva pak zůstane déle čerstvá. Velmi oblíbeným produktem pro čajové sáčky jsou naopak krabičky na čaj - obvykle dřevěné nádoby s přihrádkami, v nichž lze snadno třídit různé druhy čaje.

 

Organizace prostoru pomocí úložných kontejnerů

 

Kontejnery bezesporu usnadňují skladování a třídění různých druhů potravin. Správně uspořádaná kuchyně, spíž a lednice usnadňují každodenní přípravu jídla. Esteticky vyrobené nádoby jsou také určitým druhem dekorace našich interiérů. Mohou mít různé tvary, objem, barvy a materiály. Většinu z nich lze používat i v mikrovlnné troubě, mýt v myčce a zmrazovat. Nejběžnější nádoby, které používáme k uskladnění: mouky, soli, cukru, těstovin, rýže, snídaňových cereálií, kávy, čaje, ale i oleje, olivového oleje a chleba.

 

Kontejner na cestách - práce, univerzita, škola

 

Pokud si do práce rádi berete doma připravené obědy, skvělým řešením jsou nádoby do mikrovlnné trouby. Pak se nemusíte obtěžovat s přendáváním jídla z nádoby na talíř, ale vložíte ho celé do mikrovlnné trouby a čekáte na teplý oběd. Když jdete do práce, do školy nebo na univerzitu, je dobré si s sebou zabalit oblíbenou snídani nebo oběd do nádob, tzv. svačinových boxů. Je to zdravý návyk, který nám umožňuje hlídat si pravidelnost stravování a je prospěšný pro náš rozpočet - místo utrácení peněz v hospodách nebo restauracích máme jídlo kdykoli po ruce. Vyhneme se tak i přecpávání se sladkostmi nebo nezdravým jídlem z rychlého občerstvení, abychom zahnali náhlý hlad.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 353 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-03
rychlost, spolehlivost, dobře zabaleno
2024-06-02
Rychla bezproblemova dodavka
pixel