PLOCHÉ ŠTĚTCE

( počet produktů: 47 )

Ploché kartáče mají rukojeť z plastu nebo dřeva chráněného lakem a štětiny, které jsou k rukojeti připevněny víčkem. Víčka jsou obvykle vyrobena z oceli (také nerezové nebo poniklované), mědi nebo plastu. Štětiny jsou položeny naplocho, jsou různě dlouhé a mohou být vyrobeny z vlasů, přírodních štětin nebo syntetických vláken.

 

Pro většinu malířských a natěračských prací dobře poslouží plochý štětec. Kromě toho dobře zvolený model pomůže při pokrývání dřeva vrstvou impregnace, laku, mořidla nebo lazurovacího mořidla. Ploché štětce lze také použít k navlhčení stěn před dalšími pracemi a vybrané modely lze použít k malířským pracím, které vyžadují velkou přesnost nebo se provádějí v malých, nešikovných prostorech - malování rohů, potrubí, radiátorů.

 

Výběr správného štětce pro danou práci zaručuje úspěch. Plochý štětec na akrylové barvy by měl mít štětiny z poloviny vyrobené z plastu. Na vodou ředitelné barvy a laky by se měl používat štětec se syntetickými štětinami a na rozpouštědlové barvy a laky štětec s přírodními štětinami, které jsou odolné vůči jejich škodlivým účinkům. Při natírání dřeva se štětec volí podle zvoleného přípravku. Štětce na mořidla a laky mohou být vyrobeny z jakéhokoli typu štětin, včetně smíšených štětin. Na skvrny a impregnace je nejlepší zvolit anglický plochý kartáč se syntetickými štětinami a měděným nebo plastovým uzávěrem. Šířka štětce by měla odpovídat velikosti natíraného povrchu.

IdoSell Trusted Reviews
4.65 / 5.00 363 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-14
Spolehlivá a pečlivá firma,která se opravdu stará o zákazníky. Josef Marek
2024-06-10
Výrobek je skvělý(náš rotvík má sílu jako bejk,ale udrží ho to.
pixel